NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

JANTARMIKOSZEWONA ROWERZE

Trasa rowerowa R10. Z Jantaru do Mikoszewa

Trasa rowerowa R10 ciągnie się na długości całej Mierzei Wiślanej. Odcinek z Jantaru do promu w Mikoszewie ma niespełna 7 kilometrów długości. Po drodze znajduje się sporo atrakcji.

  • trasa rowerowa R10 jest łatwa do pokonania nawet dla niewprawnych użytkowników dwóch kółek
  • w Mikoszewie znajduje się przystań promowa, z której w okresie wakacyjnym można przedostać się na Wyspę Sobieszewską
  • większość odcinka z Jantaru do Mikoszewa prowadzi malowniczym, leśnym duktem
REKLAMA

Rowerowa wycieczka do Mikoszewa to propozycja dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Odcinek z Jantaru ma długość niespełna 7 kilometrów, więc jego pokonanie zajmie maksymalnie kilkadziesiąt minut.

Po drodze można natknąć się na liczne ślady wojennej historii Mierzei Wiślanej. Wzdłuż leśnej trasy znajdują się niezliczone pozostałości okopów i stanowisk ogniowych, a także przecinający trasę szeroki rów przeciwczołgowy.

W Mikoszewie można zatrzymać się w jednym z barów, serwujących dania obiadowe. Na końcu trasy, przy przeprawie promowej znajdują się punkty gastronomiczne oraz ławki, z których można podziwiać przekop Wisły w całej okazałości.

Ostatni odcinek prowadzi kilkaset metrów wojewódzką drogą 501, którą przerywa promowa przeprawa na Wyspę Sobieszewską. W tym miejscu znajdziecie też punkt szlaku św. Jakuba (El Camino), sieci dróg prowadzących pielgrzymów do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Tu stoi także jeden z nadwiślańskich bunkrów zbudowanych w czasie II wojny światowej.

Trasa rowerowa R10 na Mierzei Wiślanej ma łączną długość około 50 kilometrów. Ciągnie się od Mikoszewa aż do granicy z Federacją Rosyjską w Piaskach.

TAGI: #rowerem #trasaR10 #mikoszewo #jantar

Zobacz też
REKLAMA
Bałtyk Sztutowo

🌞 Polecane oferty

  DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA