Jak powstawał kultowy serial o pancerniakach?

Jak powstawał kultowy serial Czterej Pancerni i Pies? Pancerniacy na Mierzei Wiślanej spędzili wspólnie sporo czasu. To właśnie tu powstało kilka odcinków kultowego i wciąż popularnego serialu. Jak pamiętają te wydarzenia bohaterowie tamtych dni?

  • dokument poświęcony realizacji serialu i wspomnieniom uczestników tamtych wydarzeń pokazuje, jak powstawał kultowy serial
  • na terenie Mierzei Wiślanej kręconych było wiele scen, między innymi w Sztutowie, Krynicy Morskiej a także w Stegnie
  • najbardziej znanym elementem nawiązującym do filmowych wydarzeń jest most Czterech Pancernych w Sztutowie
REKLAMA

W serwisie Youtube można obejrzeć film, w którym bezpośredni świadkowie opowiadają o wydarzeniach sprzed 50 lat. Przed kamerami stanęli mieszkańcy Mierzei Wiślanej, którzy pełnili role statystów a także żołnierze bezpośrednio zaangażowani w realizację scen. Film trwa 102 minuty i dla fanów serialu jest obowiązkowym punktem programu.

Najbardziej znaną serialową ikoną z regionu Mierzei Wiślanej jest most w Sztutowie. Obiekt przez wiele lat nieoficjalnie nazywany był Mostem Czterech Pancernych.  Jednak w 2020 roku z inicjatywą nadania oficjalnej nazwy wystąpili mieszkańcy i radni. Od tamtej pory most jest już w pełni „legalnym” Mostem Czterech Pancernych.  

Zwodzony most „zagrał” w jednym z epizodów kultowego serialu o przygodach załogi Rudego 102. W odcinku „Daleki patrol” polscy czołgiści przechwycili przeprawę, która znajdowała się – w scenariuszu filmu – na drodze pod Berlinem. W rzeczywistości zdjęcia realizowano właśnie w Sztutowie.

Zdjęcia do serialu realizowane były także na terenie muzeum Stuffhof, byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, Stegny, Kątów Rybackich, Krynicy Morskiej oraz Piasków.

TAGI: #sztutowo #mostczterechpancernych #muzeumstutthof

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

Zobacz też
REKLAMA
Apartamenty NCNK | NaMierzeje.pl

🌞 Polecane oferty

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA