NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

AKTUALNOŚCISZTUTOWO

Most Czterech Pancernych w Sztutowie już oficjalnie

Most Czterech Pancernych w Sztutowie oficjalnie nazywa się już… mostem Czterech Pancernych. Ta nazwa była używana zarówno przez mieszkańców Mierzei Wiślanej, jak i przez turystów, ale dopiero teraz stała się w pełni „legalna”.

MOST CZTERECH PANCERNYCH NA KANALE YOUTUBE

Z inicjatywą nadania historycznej nazwy wystąpili mieszkańcy radni. Zwodzony most „zagrał” w jednym z epizodów kultowego serialu o przygodach załogi Rudego 102. W odcinku „Daleki patrol” polscy czołgiści przechwycili przeprawę, która znajdowała się – w scenariuszu filmu – na drodze pod Berlinem. W rzeczywistości zdjęcia realizowano właśnie w Sztutowie.

Wewnątrz mostu znajduje się wystawa zdjęć z czasów realizacji serialu. Można tam zobaczyć między innymi sceny, w których Franciszek Pieczka, czyli filmowy Gustlik ręcznie obraca mechanizm otwierający most.

REKLAMA

Most Czterech Pancernych w Sztutowie zbudowano na początku ubiegłego wieku. Podobnie, jak w przypadku obiektów w Rybinie, całkiem niedawno przywrócono go do użytku. Obok znajduje się przystań i kilka ławeczek, na których można odpocząć na przykład w trakcie rowerowej wycieczki nad Zalew Wiślany. Po południowej stronie mostu zlokalizowano nowoczesną marinę, wykorzystywaną przez turystów pływających po trasie Pętli Żuławskiej. Lokalizację Mostu Czterech Pancernych w Sztutowie znajdziecie klikając TU.

OKOLICE MOSTU CZTERECH PANCERNYCH
ZOBACZ TEŻ

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

Zobacz też
REKLAMA

🌞 Polecane oferty

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA