Trasa rowerowa na mierzei. Nowe odcinki

Trasa rowerowa na mierzei w Stegnie, prowadząca wzdłuż głównej drogi wojewódzkiej nr 501 powinna być gotowa jeszcze przed rozpoczęciem wakacji. Szeroki na 3 metry odcinek w kierunku Sztutowa znacznie ułatwi rowerową komunikację na Mierzei Wiślanej.

To jednak nie wszystkie dobre informacje dla miłośników dwóch kółek. Równolegle rozpoczęły się prace, które mają na celu zwiększenie atrakcyjności trasy i wygody rowerzystów na dobrze znanym odcinku prowadzącym przez las.

REKLAMA
Czarna Perła Krynica Morska | NaMierzeje.pl

Pierwsza część inwestycji dotyczy fragmentu znajdującego się w wakacyjnym sercu Stegny. Przy ulicy Brzozowej (wjazd na trasę R10 od ulicy Lipowej) powstaje nowe rowerowe miejsce postojowe. Projekt zakłada budowę wiaty, stojaka na rowery, stacjonarnego zestawu do naprawy rowerów. W tym miejscu znajdzie się także tablica informacyjna. Kilka kilometrów na zachód, w Mikoszewie, rozbudowane zostanie też istniejące już miejsce postojowe.

Trasa R10 prowadząca przez Mierzeję Wiślaną ma łącznie ponad 50 kilometrów długości. Prowadzi od Mikoszewa aż do granicy państwa w Piaskach. Pomorskie trasy rowerowe rozbudowują się w imponującym tempie.

Obok wspomnianych fragmentów w Stegnie i Sztutowie, w trakcie realizacji są też kilkukilometrowe odcinki, po obu stronach ujścia Wisły. Jeden z nich poprowadzi z Mikoszewa do Drewnicy. Drugi, budowany na Wyspie Sobieszewskiej, umożliwi wygodną i bezpieczną jazdę na rowerze od przystani promowej na południe, do do śluzy Przegalina.

Aktualne postępy prac można śledzić na mapie projektu pod adresem www.ptr.pomorskie.eu.


Zobacz też
REKLAMA
Apartamenty NCNK | NaMierzeje.pl

🌞 Polecane oferty

  DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ

REKLAMA
Czarna Perła Krynica Morska | NaMierzeje.pl

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA