NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

KĄTY RYBACKIEMIEJSCOWOŚCI

Kąty Rybackie – dwie strony wody

Kąty Rybackie (w języku kaszubskim Rëbacczé Kątë) , to wieś na terenie Mierzei Wiślanej na zachodnim brzegu Zalewu Wiślanego. Kąty Rybackie leżą w odległości 56 km od Gdańska, 17 km od Krynicy Morskiej.

W Kątach Rybackich turyści znajdą szerokie, piaszczyste plaże oraz rezerwat przyrody kormorana czarnego. Rezerwat stanowi największą w Europie ostoję kormoranów. Zarówno sam rezerwat, jak i atrakcyjne miejsce położenia nad Zalewem Wiślanym dały podstawy do rozbudowania tu pokaźnej infrastruktury turystycznej i uczynienia z miejscowości popularnego ośrodka turystyczno-wypoczynkowego.

REKLAMA

Od samej miejscowości do plaży prowadzi kilka ścieżek oraz asfaltowa droga prowadząca do głównego zejścia nad Bałtyk. W lasach w Kątach Rybackich można znaleźć też trasy nordic walking. Przez miejscowość przebiega również część trasy rowerowej R10 ciągnącej się przez całą Mierzeję Wiślaną.

Na południowym wybrzeżu Mierzei w Kątach Rybackich znajdują się Muzeum Zalewu Wiślanego oraz port rybacki, który wykorzystywany jest także przez mniejsze jachty, z zanurzeniem do 1.5 metra. W porcie odbywają się między innymi inscenizacje walk Bitwy Morskiej na Zalewie WIślanym.

Kąty Rybackie to nie tylko plaże i Morze Bałtyckie. Na terenach przyległych do portu znajdziecie alejki i ławeczki, z których rozciąga się widok na Zalew Wiślany. Tuż obok Muzeum Zalewu Wiślanego zlokalizowana jest również wypożyczalnie rowerów i… książek.

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

Zobacz też

⦿ Kąty Rybackie: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

🌞 Oferty premium

➕ DODAJ PROMOWANĄ OFERTĘ

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Tworzenie stron obiektów

Jeden komentarz do “Kąty Rybackie – dwie strony wody

Możliwość komentowania została wyłączona.