Ławeczka Rybaka w Kątach Rybackich 4/5 (1)

Ławeczka Rybaka w Kątach Rybackich oraz stojący obok niej pomnik rybaka mają przypominać o ciężkiej i niebezpiecznej pracy wykonywanej przez tych, którzy swoje zawodowe życie spędzają na morzu lub wodach Zalewu Wiślanego. To jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w pobliżu portu rybackiego i jachtowego w Kątach Rybackich.

PORT W KĄTACH RYBACKICH NA KANALE YOUTUBE

Pomnik odsłonięto w czerwcu 2006 roku, ma ponad 2 metry wysokości, waży ponad tonę i został wykonany z betonu. Przedstawia postać rybaka trzymającego w dłoniach rybę. Konstrukcja jest dziełem projektanta Rafała Pacewicza i rzeźbiarza ze Sztutowa Stanisława Suskiego.

Z Ławeczki Rybaka rozciąga się widok na nabrzeże nad zalewem, za plecami znajduje się właściwy port rybacki. W okolicach, nieopodal Muzeum Zalewu Wiślanego znajdziecie także wypożyczalnie rowerów i… książek. Na ławeczce można więc zagłębić się w ciekawej lekturze albo po prostu odpocząć po dwukołowej eskapadzie.

To miejsce zachęcające do rozmyślań także na temat zasadności budowy Przekopu Mierzei Wiślanej. Kontrowersyjny projekt, który ma tyle samo zwolenników co przeciwników, jest wpisany w krajobraz portu w Kątach Rybackich. Tuż obok Ławeczki Rybaka znajduje się bowiem inna instalacja – wbita w ziemię łopata, która ma symbolizować konieczność wykonania wodnej drogi łączącej Zalew Wiślany z Morzem Bałtyckim. Rzeźba ta powstała w 2006 roku, a więc długo przed rozpoczęciem właściwych prac i stworzenia ostatecznej koncepcji przekopu Mierzei Wiślanej.

REKLAMA

Oceń to miejsce

ZOBACZ TAKŻE

⦿ Kąty Rybackie: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA