NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

KOMUNIKACJANA ROWERZE

Rejsy na przekop Mierzei Wiślanej. Znamy harmonogram i ceny

Zapowiadane przez Żeglugę Gdańską rejsy z Gdyni na przekop Mierzei Wiślanej ruszą tuż przed majowym weekendem. Znamy już harmonogram oraz ceny biletów.

  • rejsy ruszą pod koniec maja, z oferty będzie można korzystać do końca sierpnia
  • w cenę biletu wliczony jest transport roweru. W ofercie znajdziecie bilety normalne, a także ulgowe
  • całodniowa wycieczka rozpocznie się o 9:00, zakończy o 17:00
REKLAMA

Rejs z Gdyni na przekop Mierzei Wiślanej potrwa około 3 godzin. Na miejscu turyści będą mieli 2 godzin wolnego czasu, który mogą wykorzystać na spacer dookoła kanału żeglugowego. Ci, którzy zdecydują się zabrać ze sobą rowery będą mieli możliwość skorzystania z fragmentów trasy R10. O właśnie nieopodal przekopu, w kierunku Krynicy Morskiej znajduje się najbardziej malowniczy fragment trasy rowerowej, prowadzący po krawędzi nadmorskiego klifu. Powrót do portu w Gdyni potrwa kolejne 3 godziny.

Statki będą kursowały w soboty, poczynając od 27 maja. Początkowo rejsy miały ruszyć w ostatnią sobotę kwietnia, ale Żegluga Gdańska w ostatniej chwili zmieniła zdanie. Ostatni rejs odbędzie się 26 sierpnia. Całodniowa wycieczka rozpocznie się o godzinie 9:00 przed południem. Powrót do portu w Gdyni zgodnie z harmonogramem to godzina 17:00.

REKLAMA
Tworzenie stron obiektów

Za bilet w obie strony trzeba będzie zapłacić 250 złotych. Bilet ulgowy to koszt 200 złotych. W cenę wliczono także transport roweru. Rowerzyści mogą zwiedzać okolice przekopu Mierzei Wiślanej przez dwie godziny, lub wrócić do Gdyni korzystając z trasy R10, a także promu łączącego brzegi przekopy Wisły w Mikoszewie. To odległość około 70 kilometrów.

Kasy biletowe znajdują się przy Skwerze Kościuszki w Gdyni i są otwarte w godzinach 9:00 – 16:30 z przerwą pomiędzy 13:30 i 14:30.

fot. zegluga.pl

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA