Majówka na Mierzei Wiślanej. Co, gdzie i kiedy?

Majówka na Mierzei Wiślanej to wiele sposobów na spędzenie wolnego czasu. Sprawdźcie dokładny kalendarz wydarzeń, zobaczcie jak poruszać się wzdłuż mierzei i wybierzcie najciekawsze atrakcje, które warto odwiedzić.

  • na Mierzei Wiślanej czekają na Was liczne atrakcje i wydarzenia
  • majówkowe otwarcie zapowiada Plaża Biała w Krynicy Morskiej
  • fani dwóch kółek mają do dyspozycji dziesiątki kilometrów doskonale przygotowanych tras rowerowych
REKLAMA

Szukacie całodziennych lub wieczornych aktywności, na które chcielibyście wybrać się całą rodziną? Koniecznie sprawdźcie nasz aktualny Kalendarz Wydarzeń na Mierzei Wiślanej. W majowy długi weekend czekają na was liczne atrakcje. Na Plaży Białej w Krynicy Morskiej możecie zrelaksować się i zobaczyć pokaz fajerwerków albo pokazy tańca z ogniem. Tu rozbawi Was także profesjonalny stand-up. Atrakcje dla najmłodszych zapewni program pikniku „Bezpieczna Krynica” z kiełbaskami i pyszną grochówką. Długi weekend otworzy Dyskoteka w Stodole organizowana przez GOK ze Stegny.

Mierzeja Wiślana to również cała masa stałych atrakcji, ciekawych miejsc, muzeów i zabytków. Tu dla siebie znajdą coś zarówno ci, którzy interesują się historią, jak i ci, którzy uwielbiają spacery na łonie natury i odkrywanie nowych aktywności. Wszystkie atrakcje, ich lokalizacje, a także oceny turystów znajdziecie na naszej stronie w dziale Atrakcje. Warto poszperać i wyszukać coś dla siebie!

REKLAMA
Tworzenie stron obiektów
Aktywnie i zdrowo. Kilometry tras rowerowych

Jesteście miłośnikami rowerowego szaleństwa? Koniecznie sprawdźcie sekcję Na Rowerze. Mierzeja Wiślana to super miejsce dla fanów dwóch kółek. Wzdłuż całego nadmorskiego pasa ciągnie się trasa rowerowa R10. Trasa przecina przekop Wisły, przekop Mierzei Wiślanej, bulwar w Krynicy Morskiej i kończy się na szlabanie granicznym z Federacją Rosyjską. Po drodze odpoczniecie w licznych wiatach, zobaczycie piękne fragmenty bałtyckiego wybrzeża i sprawdzicie, jak wyglądają największe i najbardziej znane miejscowości na Mierzei Wiślanej.

Ciągnie Was na wodę? Jest na to sposób. Wystarczy sprawdzić rozkłady rejsów z portu jachtowo-pasażerskiego w Krynicy Morskiej. Do Tolkmicka kursuje stąd tramwaj wodny „Generał Kutrzeba”. Przewoźnik oferuje także wycieczki połączone ze zwiedzaniem Fromborka. Z nabrzeża w Krynicy odpływają także statki wycieczkowe kursujące bezpośrednio do Fromborka, albo realizujące rejsy wycieczkowe po Zalewie Wiślanym. Jeśli spędzacie majówkę w Trójmieście, Żegluga Gdańska pod koniec kwietnia rozpoczyna kursy na trasie Gdynia – Przekop Mierzei Wiślanej – Gdynia.

REKLAMA

Warto pamiętać, że po Mierzei Wiślanej można poruszać się słynną wąskotorówką lub autobusem. Dla tych, którzy chcą eksplorować Wyspę Sobieszewską, albo wybrać się na wieczorne szaleństwa do Gdańska albo Sopotu dobrą alternatywą dla długiego objazdu trasą ekspresową S7 będzie prom przez przekop Wisły w Mikoszewie, który skraca drogę do Trójmiasta o ponad 20 kilometrów.

Majówka na Mierzei Wiślanej? Dlaczego nie?

Zobacz też
REKLAMA

🌞 Polecane oferty

  DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ

REKLAMA
Pensjonat Wielorybek | NaMierzeje.pl

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA