NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCIKOMUNIKACJA

Znamy ceny biletów ŻKD na sezon 2023. Będzie drożej

Znamy ceny biletów ŻKD na sezon 2023. Żuławska Kolej Dojazdowa to jedna z największych atrakcji Mierzei Wiślanej. Popularna ciuchcia co roku bije rekordy frekwencji, przewożąc coraz więcej pasażerów. W ofercie ŻKD znajdują się bilety jednorazowe, dzienne, a także weekendowe.

  • bilety na przejazdy ŻKD podrożały rok do roku o kilkanaście procent
  • podwyżki najbardziej odczują rowerzyści. Za przewóz roweru trzeba będzie zapłacić 12 złotych
  • pierwsze tegoroczne kursy Żuławskiej Kolei Dojazdowej będą realizowane w ostatni weekend kwietnia
REKLAMA
BIKEowa Mierzeja | NaMierzeje.pl

Wagony Żuławskiej Kolei Dojazdowej na dobre wpisały się w wakacyjny krajobraz Mierzei Wiślanej. Turyści mogą korzystać z trasy na odcinku pomiędzy Sztutowem i przystanią promową w Mikoszewie. Szczegółowy i aktualny rozkład jazdy znajduje się na naszej stronie w dziale Komunikacja.

➡ Będzie drożej. O ile?

Jak kształtują się ceny biletów w sezonie 2023? Zgodnie z przewidywaniami koszty transportu wzrosły rok do roku. Szalejąca inflacja nie ominęła cennika Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Ceny biletów zarówno jednorazowych, jak i długoterminowych wzrosły średnio o kilkanaście procent.

Za jednorazowy przejazd zapłacimy w sezonie 2023 od 15 do 20 złotych, w zależności od długości odcinka. Bilet jednorazowy jest ważny przez 3 godziny. Bilet sieciowy całodobowy to już wydatek 90 złotych. Umożliwia dowolną liczbę przejazdów do końca dnia, w którym został wystawiony. Jeśli zdecydujecie się na korzystanie z kolejki przez cały weekend, za bilet trzeba będzie zapłacić już 110 złotych.

REKLAMA

Najwięcej procentowo podrożały bilety za przewóz rowerów. W tym roku koszt transportu roweru to już 12 złotych. Wciąż jednak to dobra propozycja dla tych, którzy chcą zachować siły na wycieczkę wzdłuż przekopu Wisły, na przykład w kierunku śluzy Gdańska Glowa czy śluzy Przegalina, albo eksplorować Wyspę Sobieszewską, pokonując kolejką odcinek do Mikoszewa.

➡ Ceny biletów ŻKD 2023
  • jednorazowy w jedną stronę: od 15 do 20 PLN w zależności od długości wybranej trasy (ważny 3 godziny)
  • sieciowy całodobowy: 90 PLN (ważny do północy w dniu zakupu)
  • weekendowy: 110 PLN (ważny od soboty do północy w niedzielę)
  • przewóz roweru: 12 PLN
  • przewóz psa: 6 PLN (obowiązkowy kaganiec a także aktualna karta szczepień)

W wagonach Żuławskiej Kolei Dojazdowej obowiązują ustawowe zniżki dla uczniów, studentów, a także wszystkich pozostałych grup upoważnionych do rabatów. Dzieci do 4 roku życia podróżują bezpłatnie.

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Marina Village | NaMierzeje.pl