NaMierzeje.pl
KOMUNIKACJANA ROWERZETRÓJMIASTO

Rejsy na przekop Mierzei Wiślanej. Zabierz rower

Rejsy na przekop Mierzei Wiślanej to propozycja aktywnego odpoczynku także dla… rowerzystów. Żegluga Gdańska uruchomi w tym roku nowe połączenie wodne z Trójmiasta. Pierwsze rejsy w kierunku kanału Nowy Świat mają ruszyć w okolicach majówki.

  • rejs z Gdyni na przekop Mierzei Wiślanej potrwa 3 godziny. Na miejscu pasażerowie będą mieli kolejne 2 godziny przed rejsem powrotnym
  • Żegluga Gdańska planuje włączeniu przewozu roweru w cenę biletu. Z przekopu do Trójmiasta prowadzi malownicza trasa rowerowa R10
  • pierwsze rejsy ŻG planuje na koniec kwietnia. Nie są znane jeszcze ceny i harmonogram, ale mapę proponowanej trasy możecie zobaczyć na dole artykułu
REKLAMA

Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej na razie jest przede wszystkim atrakcją turystyczną. Jego zakładane walory użytkowe będą wykorzystywane dopiero, kiedy powstanie cały tor wodny przez Zalew Wiślany, a w Elblągu dojdzie do przebudowy i modernizacji portu. Na razie przekop przyciąga turystów, którzy chcą zobaczyć jak wygląda kontrowersyjna, kosztowna i budząca wiele emocji inwestycja.  

Z pokładu na trasę rowerową R10

Zainteresowanie przekopem Mierzei Wiślanej wykorzystuje Żegluga Gdańska. W sezonie z Gdyni będzie kursował katamaran, który po trzech godzinach od rozpoczęcia rejsu zacumuje przy nabrzeżu kanału Nowy Świat. Na pokład będzie można zabrać rower i zdecydować się na powrót do Trójmiasta malowniczą trasą rowerową R10. Dystans z przekopu do Gdyni to około 70 km, do Gdańska 25 kilometrów mniej. Po drodze rowerzystów czeka wiele atrakcji, między innymi przeprawa promem przez przekop w okolicach ujścia Wisły w Mikoszewie.

REKLAMA
TAXI Mierzeja

Nie czujecie się na siłach pedałować przez pół dnia? Nie ma problemu. Jednostka, która przywiezie pasażerów na przekop Mierzei Wiślanej po dwóch godzinach ruszy w powrotny rejs do Gdyni.

„Będziemy płynąć do przekopu, tam statek zacumuje na dwie godziny. Będzie więc czas na spacer i na zwiedzenie tego miejsca. To będą rejsy „bike and boat”. Na mierzei jest piękna trasa rowerowa, można więc zabrać ze sobą jednoślad. Planujemy, by przewóz roweru był w cenie biletu. Chętni mogą po przepłynięciu w jedną stronę wrócić rowerem w drugą. Dla miłośników turystyki aktywnej to może być ciekawa propozycja” – zapowiada Jerzy Latała, prezes ŻG, cytowany przez portal trójmiasto.pl.

Rejsy na przekop będą rozpoczynały się w Gdyni ze względów czysto praktycznych. Wyjście z portu w Gdańsku trwałoby kilkanaście razy dłużej, co ma duże znaczenie w przypadku jednodniowej wycieczki. Na razie Żegluga Gdańska nie podała jeszcze harmonogramu rejsów i cen.

➡ Rejs z Gdyni i trasa rowerowa R10

fot. Katamaran Agat Mmkay / Licencja Creative Commons

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Nadzalewowa Kolej Drezynowa | NaMierzeje.pl