NaMierzeje.pl
KOMUNIKACJASTEGNA

Stacja ŻKD Stegna PKS. Centrum miejscowości

Stacja ŻKD Stegna PKS to przystanek żuławskiej ciuchci, z którego najbliżej do centrum miejscowości. Jak sama nazwa wskazuje, znajduje się on nieopodal dworca autobusowego w Stegnie.

  • ze stacji Stegna PKS do terminalu autobusowego jest zaledwie kilkadziesiąt metrów
  • stacja ŻKD Stegna PKS to idealne miejsce na rozpoczęcie zwiedzania centrum, zakupy, albo przystanek na posiłek lub coś słodkiego
  • nieopodal stacji znajduje się miejska, bezpłatna siłownia
REKLAMA

Stacja Stegna PKS to centralny przystanek Żuławskiej Kolei Dojazdowej w Stegnie. Znajduje się na tyłach urzędu gminy, zaledwie kila kroków od głównej ulicy z barami, restauracjami i kawiarniami. Blisko stąd też do mniejszych lub większych sklepów, w których można zaopatrzyć się przed wieczornym grillem.

Do centrum miejscowości należy kierować się na południe. W drugą stronę, na północ, zlokalizowany jest park z bezpłatną miejską siłownią. Stacja Stegna PKS jest dobrym punktem wypadowym dla tych, którzy chcą poznać Stegnę. Nie prowadzą z niej drogi w kierunku plaży – jeśli wybieracie się nad morze, lepiej wybrać stację Stegna Gdańska lub Stegna Morska.

W centrum Stegny znajdziecie zarówno sklepy spożywcze, jak i stoiska z pamiątkami. W sezonie wakacyjnym miejscowość jest pełna turystów.

Sprawdźcie też aktualny rozkład jazdy Żuławskiej Kolei Dojazdowej oraz ceny biletów.

📌 Stacja ŻKD Stegna PKS. Lokalizacja

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA
TAXI Mierzeja

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Nadzalewowa Kolej Drezynowa | NaMierzeje.pl