NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

AKTUALNOŚCIKRYNICA MORSKA

Latarnia w Krynicy Morskiej już otwarta

Latarnia w Krynicy Morskiej w tym roku rozpoczyna działalność od pierwszego maja. Obiekt będzie można zwiedzać przez pięć miesięcy, do końca września.

  • ceny biletów w sezonie 2022 podrożały o kilkanaście procent w porównaniu do ubiegłorocznego cennika
  • w lipcu i sierpniu latarnia będzie otwarta przez 10 godzin dziennie
  • w maju, czerwcu i wrześniu w ciągu dnia w dziennym harmonogramie znalazła się godzinna przerwa
REKLAMA

Latarnia morska w Krynicy Morskiej to jedna z największych atrakcji turystycznych, ale także symbol miasta i całej Mierzei Wiślanej. Charakterystyczny, czerwony budynek jest dobrze znaną ikoną, łatwo kojarzoną z regionem.

Obiekt wciąż pełni swoje podstawowe funkcje, jest jednym jedenastu, tworzących sieć systemu AIS-PL (Automatic Identification System), pozwalającego na wymianę informacji pomiędzy jednostkami pływającymi.

dalszy ciąg informacji pod materiałem wideo

Aby wspiąć się na szczyt latarni w Krynicy Morskiej, trzeba się jednak trochę natrudzić. Do pokonania mamy bowiem aż 105 schodów, ale widoki z wysokości 26,5 metra na pewno wynagrodzą Wam ten wysiłek. Na zwiedzanie latarni warto wybrać słoneczny dzień, a także zwrócić uwagę na przejrzystość powietrza.

Latarnia morska jest otwarta w maju od 10:00 do 18:00 z godzinną przerwą od 14:00. Bilet normalny kosztuje 9 PLN, ulgowy 7 PLN. Więcej szczegółów, cenniki i dokładny wakacyjny harmonogram otwarcia latarni dla zwiedzających w sezonie 2022 znajdziecie w informacji Latarnia morska w Krynicy. Widok jak z bajki.

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA