NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCIJANTAR

Zamknięte hotele? Zanocuj w lesie!

Zanocuj w lesie! To inicjatywa Lasów Państwowych, która z pilotażowego programu zmienia się w szeroko zakrojoną akcję. Zamknięte hotele i obiekty noclegowe ograniczają możliwość spędzenia majowego weekendu poza domem. Chcecie wypocząć zgodnie z przepisami a jednocześnie zrobić coś, na co do tej pory nie mogliście się zdecydować? Możecie skorzystać z programu „Zanocuj w lesie”.

  • Do końca majowego weekendu hotele, pensjonaty i prywatne miejsca noclegowe nie będą dostępne dla turystów
  • To już druga majówka, podczas której w związku z obostrzeniami weekendowi turyści muszą zostać w domach
  • Lasy Państwowe uruchamiają program Zanocuj w lesie, który umożliwi nocleg w wyznaczonych obszarach na terenie kilkuset nadleśnictw w całej Polsce
  • Na Mierzei Wiślanej legalne biwakowanie w lesie będzie możliwe od 1 maja w obszarze lasów w Jantarze
REKLAMA

Obecnie obowiązujące obostrzenia nie zezwalają na legalne weekendowe wyjazdy. Przynajmniej do 3 maja, a więc do zakończenia tegorocznej majówki wynajem pokoi albo domków letniskowych nie będzie możliwy. Jednak Lasy Państwowe zdecydowały się otworzyć swoje tereny.

Nie oznacza to, że biwak będzie można rozbić w każdym miejscu. Najpierw Lasy Państwowe prowadziły pilotażowy program, w którym wzięło udział kilkadziesiąt nadleśnictw. Od 1 maja tereny przeznaczone na rozbicie namiotu będą znajdowały się w większości rejonów.

Nadleśnictwo Elbląg przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal.

W ramach Programu „Zanocuj w lesie”  Nadleśnictwo Elbląg wyznaczyło dwa różniące się warunkami obszary: Dąbrowa na Wysoczyźnie Elbląskiej oraz Jantar na Mierzei Wiślanej – czytamy w komunikacie Lasów Państwowych.

Na Mierzei Wiślanej do programu został włączony obszar Jantar. Dokładne mapy terenów leśnych znajdziecie w pliku załączonym na dole informacji.

Zanocuj w lesie. Jak to zrobić?

Aby zgodnie z przepisami rozbić namioty na wyznaczonym terenie, należy zapoznać się z regulaminem. Pamiętajcie także, że jeśli zamierzacie zatrzymać się w jednym miejscu przez dłużej, niż dwie noce, koniecznie trzeba wypełnić odpowiedni formularz. Podobna procedura obowiązuje w przypadku noclegów grup większych, niż 9 osób. Odpowiednie dokumenty znajdziecie na dole informacji.

Zgłoszenie należy przesłać nie później, niż 2 dni przed planowanym przyjazdem. Całość można bezproblemowo załatwić za pośrednictwem poczty elektronicznej, przesyłając wypełniony dokument na adres jaroslaw.mytych@gdansk.lasy.gov.pl. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, po numerem telefonu 602 306 782 do dyspozycji jest koordynator programu w nadleśnictwie.

Ważne dokumenty:

Polecamy także zainstalowanie aplikacji mBDL – Biuro Zarządzania Lasu i Geodezji Leśnej. Dzięki niej zawsze będziecie mieli pod ręką najważniejsze i najświeższe dane dotyczące wyznaczonych miejsc noclegowych oraz ewentualnych ograniczeń.

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

➡ Więcej o Jantarze:

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA
TAXI Mierzeja

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Tworzenie stron obiektów