NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCIWYDARZENIA

Akcja Ultrakrew na Mierzei Wiślanej

ultrakrew mierzeja wiślana

Akcja Ultrakrew zakończy się w niedzielę 24 stycznia w Piaskach. W sobotę jej uczestnicy dotarli do na Wyspę Sobieszewską, po pokonaniu kilkuset kilometrów wybrzeżem polskiego Bałtyku.

Nad ranem pojawią się w Mikoszewie, aby stamtąd podążać w kierunku Sztutowa, Krynicy Morskiej i wreszcie Piasków, tuż przy granicy z Federacją Rosyjską.

REKLAMA

„Ultrakrew. Każdy ma swój krwiobieg” to charytatywna akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę aktywnego uczestnictwa w ruchu krwiodawstwa. Ultramaratończycy ruszyli ze Świnoujścia, po drodze propagując ideę oddawania krwi. Inicjatywa w doskonały sposób łączy elementy edukacyjne ze zdrowym stylem życia i uprawianiem sportu na świeżym powietrzu.

Każdy ma swój krwiobieg” – to myśl przewodnia naszej akcji. Jesteśmy zdania, że każdy człowiek jest odpowiedzialny za siebie. Za to co robi dla jakości, zdrowia swojej krwi. Jesteśmy odpowiedzialni za to, by maksymalnie wykorzystać to, na co mamy wpływ dbając o siebie. Odpowiedzialni będziemy również wtedy, kiedy pomyślimy – a co kiedy moja dbałość nie wystarczy? Co kiedy pomimo zdrowego trybu życia będę bezradny wobec tego, co dzieje się w moim ciele? Dlatego takie miejsca jak szpitale uniwersyteckie, specjalistyczny sprzęt dostęp do leków (nierefundowanych w rzadkich chorobach) oraz świetnej kadry to podstawa naszego bezpieczeństwa.

Grupa ultramaratończyków nie jest zamknięta. W trakcie pokonywania kolejnych etapów każdy może włączyć się do lokalnych aktywności i także spędzić zdrowo wolny czas. Przy okazji można zdobyć wiedzę związaną z zasadami i potrzebą oddawania krwi.

Akcja Ultrakrew rusza na Mierzei Wiślanej nad ranem, o 9:00. Więcej informacji na temat akcji a także harmonogram dnia znajdziecie na profilu FB Ultrakrew. Każdy ma swój krwiobieg.

fot. FB Ultrakrew

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA