Muzeum Stutthof zamknięte do odwołania

Muzeum Stutthof od dziś jest zamknięte dla zwiedzających. W związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń dotyczących placówek kultury i muzeów, od soboty, 7 listopada nie będzie można zwiedzać byłego obozu.

Muzeum w Sztutowie przechodzi na tryb zdalnej pracy do odwołania. Szczegółowe informacje oraz aktualizacje można znaleźć na oficjalnej stronie www.stutthof.org, Tam znajdują się także dane kontaktowe sekretariatu oraz rzecznika prasowego instytucji.

Muzeum Stutthof to jedyna tego typu placówka na Mierzei Wiślanej. Obejmuje część byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego, który powstał na samym początku II wojny światowej, w 1939 roku. Muzeum powstało na powierzchni 20 hektarów, cały obóz pod koniec 1944 roku zajmował prawie sześć razy więcej.

REKLAMA
Bałtyk Sztutowo

Na terenie Muzeum Stutthof zachowało się kilka drewnianych baraków dla więźniów, budynek komendanta obozu, krematorium i komora gazowa. Większość zabudowań zniszczono lub rozgrabiono bezpośrednio po zakończeniu wojny, kiedy teren byłego obozu nie miał ustalonego prawnego zarządcy.

Zwiedzanie Muzeum Stutthof zajmuje około dwóch godzin. Na terenie kompleksu można zobaczyć – obok zabytkowych zabudowań – także polskie i radzieckie kroniki filmowe z lat 1945 – 46. Stałe i czasowe wystawy prezentują tragiczną historię okupacji Pomorza Gdańskiego.

ZOBACZ TEŻ

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

Zobacz też

⦿ Sztutowo: ATRAKCJE | INFO | PLAŻA | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ DODAJ STRONĘ WWW

REKLAMA

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA