NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCI

Bałtycka Odyseja na Mierzei Wiślanej

Bałtycka Odyseja zawita na Mierzei Wiślanej. W sobotę i niedzielę odbędzie się tu bowiem ostatni, dziesiąty etap akcji sprzątania polskich plaż.

Bałtycka Odyseja to akcja, w której biorą udział wszyscy ci, którym zależy na czystości oraz pielęgnacji naturalnego środowiska. Cel jest bardzo prosty – oczyścić nadbałtyckie plaże ze śmieci.  Projekt zakłada sprzątanie 500-kilometrowej trasy na odcinku od Świnoujścia aż do Piasków na Mierzei Wiślanej. Akcja podzielona została na dziesięć weekendowych etapów. Ekolodzy i wolontariusze posprzątali już plaże między innymi w Kołobrzegu, Łebie a także Pucku.

Motorem napędowym i pomysłodawcą wydarzenia jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Dzięki jego inicjatywie zebrano już łącznie kilkaset worków śmieci.

REKLAMA

Ostatni, dziesiąty etap tegorocznej edycji Bałtyckiej Odysei, która ruszyła w styczniu, to sprzątanie Wyspy Sobieszewskiej a także pasa plaż od Kątów Rybackich aż do Piasków, miejscowości leżącej przy granicy z Federacją Rosyjską. W akcji mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy spacer po plaży chcą połączyć z proekologiczną inicjatywą.

PROGRAM BAŁTYCKIEJ ODYSEI NA MIERZEI WIŚLANEJ
  • 10 października (sobota) – sprzątanie plaż Wyspy Sobieszewskiej, zbiórka o godzinie 9.00 przy wejściu na plażę nr 16 (od ul. Falowej) – do przejścia przekop Wisły, kontynuacja sprzątania od Mikoszewa do Kątów Rybackich (do przejścia ok. 35 km)
  • 11 października (niedziela) od godz. 7.00 – sprzątanie i maszerowanie z Kątów Rybackich do Krynicy Morskiej, gdzie o godzinie 12.00 na Plaży Białej (wejście 26) odbędzie się oficjalnie zakończenie Bałtyckiej Odysei. Od 13.00 ciąg dalszy sprzątania – do Piasków (do przejścia ok. 30 km)

Współorganizatorami Bałtyckiej Odysei są: ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, bank Credit Agricole i EFL. Patronami akcji są: Woliński Park Narodowy, Urząd Morski w Szczecinie, Gmina Łeba, Gmina Ustka, Gmina Mielno, Gmina Dziwnów, Gmina Rewal, czasopisma „Energia i Recykling” oraz „Przegląd Komunalny”; serwisy: portalkomunalny.pl, ngo.pl i PoPiasku.pl oraz Fundacja Pro Terra.


ZOBACZ TEŻ
Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA