NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

AKTUALNOŚCI

Jesienna migracja ptaków i piknik online

Wielka jesienna migracja ptaków trwa. To zjawisko nabiera intensywności pod koniec września, kiedy w wielu regionach pogoda wyraźnie się zmienia. W pierwszy weekend października tradycyjnie obchodzimy Europejskie Dni Ptaków, które wbrew swojej nazwie, znajdują się także w kalendarzu wielu krajów azjatyckich.

REKLAMA

Na Mierzei Wiślanej idealnym punktem do obserwacji migrujących ptaków jest drewniana wieża na Górze Pirat. Powstała zresztą dokładnie w tym celu, a jej usytuowanie nie jest przypadkiem. Ze względu na ukształtowanie terenu, w tym miejscu – pomiędzy Piaskami a Krynicą Morską – tworzy się „lejek” w którym gromadzą się przed migracją tysiące ptaków.

Od lat na Mierzei organizowany jest Ptasi Piknik, dzięki któremu wszyscy miłośnicy przyrody mogą dowiedzieć się więcej na temat jesiennej podróży setek tysięcy osobników wielu gatunków. Ze względu na pandemię w tym roku obserwacja jesiennej migracji będzie możliwa także dzięki relacji LIVE na profilu facebook Lasów Państwowych. W programie znalazły się takie punkty, jak rozmowy z ptasimi specjalistami, będzie zatem okazja, aby o migracjach dowiedzieć się jeszcze więcej.

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ
  • wizyta na Górze Pirat
  • spotkanie z ornitologiem w rezerwacie Ujście Wisły
  • wizyta w obozie Fundacji Akcja Bałtycka
  • zobaczymy NA ŻYWO jak obrączkuje się ptaki
  • …i wiele innych atrakcji

Ptasi Piknik na Mierzei Wiślanej startuje 3 października, o godzinie 10:00 na profilu FB Lasów Państwowych.

ZOBACZ TEŻ
Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA