NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCI

Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu odwołane

Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu zostały odwołane. Zgodnie z oczekiwaniami odwołano największą cykliczną imprezę organizowaną w okresie wakacji na Mierzei Wiślanej. W tym roku nie odbędą się Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Impreza co co roku przyciągała tysiące turystów na plaże w Jantarze.

O decyzji poinformował organizator na swoim profilu na Facebook’u. W krótkim komunikacie czytamy:

„W związku z pandemią COVID-19 oraz zakazem przeprowadzania imprez na terenie całego kraju, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprezy postanowiliśmy odwołać XXII Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu które miały się odbyć 10-11 Lipca tego roku”.

Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu połączono wcześniej z innymi wydarzeniami, które także nie odbędą się w sezonie 2020. Decyzja dotknęła również Summer Amber Festival oraz eliminacje konkursu Bursztynowa Miss Polski.


„Analogicznie imprezy towarzyszące Mistrzostwom Świata, mowa o Summer Amber Festival oraz konkursie eliminacyjnym Bursztynowa Miss Polski także odwołujemy. Jest to dla nas wszystkich ciężki czas i mimo, że przez pewien okres będziemy musieli dostosować/zmienić swoją codzienność mamy nadzieję, iż w następnym roku spotkamy się na słonecznej plaży i razem będziemy się cieszyć piękną pogodą, letnim słońcem i dobrą muzyką. Życzymy wam wszystkim wytrwałości, zdrowia oraz byście się często uśmiechali!!” – czytamy na FB Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.

REKLAMA

Imprezy zaplanowano wstępnie na drugi weekend lipca. W kalendarzu wydarzeń widniały pod datami 10/11.07.

Swój udział w Summer Amber Festival planował między innymi zespół Brathanki. Formacje znamy doskonale z takich utworów jak „Czerwone Korale” czy „Gdzie ten który powie mi”. Na scenie mieliśmy zobaczyć także RED LIPS ze znanymi, ognistymi kawałkami „To co nam było”, „Czarne i Białe” oraz masą nowości. Na liście wykonawców był też Mirami z Ukrainy – to grupa, która podbiła polskie kluby super hitem „Sexualna”.

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Stajnia u Bohuna

2 komentarze do “Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu odwołane

Możliwość komentowania została wyłączona.