Czy plaże na mierzei będą otwarte?

Czy plaże na mierzei będą otwarte? Czy od poniedziałku (20.04) będzie można wejść na plażę? Niejasne i niejednoznaczne informacje przekazywane przez rząd kolejny raz przyczyniły się do zamieszania. Samorządy czekają na odpowiednie rozporządzenie i odpowiedź na pytanie, czy plaże będzie można otworzyć.

Kiedy wprowadzono pierwsze obostrzenia związane z ograniczeniem dostępu do miejsc takich jak lasy czy parki, jasno wskazano, że zakaz dotyczy także plaż. Teraz restrykcje są luzowane, ale o plażach nie wspomina minister zdrowia. Nie wspomina o nich też oficjalna notka, którą umieszczono na rządowej stronie www.gov.pl. Wzmianki o plażach nie ma także na liście kolejnych etapów zdejmowania zakazów. Z dokumentu wynika więc, że plaże zostaną zamknięte już na zawsze. To oczywisty błąd, które powoduje jednak spore zamieszanie. Nadmorskie samorządy nie chcą decydować samodzielnie o zdjęciu lub utrzymanie zakazu wejścia na plaże. W takiej sytuacji muszą czekać na kolejne, poprawione rozporządzenie, lub jednoznaczną informację.

PLAN JEST ELASTYCZNY

Zmniejszenie ograniczeń dotyczących rekreacyjnego przemieszczania się, nie oznacza wcale, że nadmorska turystyka może już odetchnąć z ulgą. Wznowienie działalności hoteli czy pensjonatów to działania zawarte w jednym z kolejnych etapów rządowego planu. Otwarcie hoteli – z nałożonymi warunkowo restrykcjami – możliwe byłoby już po kolejnych analizach dotyczących sytuacji epidemiologicznej, czyli za tydzień lub dwa. Jednak rząd zastrzega, że decyzje będzie podejmował na bieżąco. Kolejne etapy rozmrażania gospodarki przyspieszą lub spowolnią w zależności od stanu epidemii.

REKLAMA

Wiele wskazuje, że w okresie wakacyjnym, który jest newralgiczny dla działania – i w tym przypadku, utrzymania – nadmorskiej działalności hotelarsko-gastronomicznej, sporo ograniczeń będzie już zdjętych. Perspektywy nie są więc aż tak złe, jak mogło się wydawać jeszcze kilka tygodni wcześniej. Ogromna liczba tych, którzy planowali wyjazdy zagranicę, zdecyduje się pozostać w Polsce. Inni przesuwają odpoczynek na wrzesień, ale ze względu na ryzyko związane z podróżą, również preferują spędzenie urlopu w kraju.

Zobacz też
REKLAMA
Bałtyk Sztutowo

🌞 Polecane oferty

  DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA

Jeden komentarz do “Czy plaże na mierzei będą otwarte?

Możliwość komentowania została wyłączona.