Zamknięte plaże i hotele. Ograniczenia w związku z COVID-19

Rząd wprowadza nowe ograniczenia w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią COVID-19. Liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem rośnie, pomimo zasad obowiązujących od ostatnich rządowych obostrzeń.

Jak przestrzegane są zasady, pokazały zdjęcia z minionego weekendu. Plaże pełne spacerowiczów, zatłoczone leśne dukty i parkingi pełne samochodów – właśnie taki był obraz większości nadmorskich kurortów. Co prawda rządowe regulacje nie wykluczają wyjść na spacery, ale wyraźnie dało się zauważyć, że znaczna część rejestracji samochodów poruszających się po Mierzei nie należała do lokalnych mieszkańców. Czy na nadmorski spacer powinniśmy wyberać się z Łodzi, Białegostoku, Warszawy albo nawet z Malborka?

„Możecie Państwo przejść się albo przewietrzyć, to dobre także dla zdrowia psychicznego, ale nie traktujmy jako ‘przewietrzenia’ uprawiania sportu” – apeluje minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

NOWE OGRANICZENIA W ZWIĄZKU Z COVID-19

W oficjalnym, rządowym komunikacie, czytamy:

Wprowadzamy do odwołania zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się ludzi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażeni

REKLAMA

Nowe ograniczenia wprowadzone przez rząd i ogłoszone na konferencji prasowej przez premiera Mateusza Morawieckiego dotyczą między innymi dostępności miejsc publicznych. Rząd zamyka bowiem bulwary, parki i plaże. Zamknięte zostają także hotele oraz obiekty świadczące usługi noclegowe, z wyłączeniem tych, które zostały już objęte kwarantanną. Ograniczenia dotyczą każdej formy wynajmu krótkoterminowego:

Hotele i inne miejsca noclegowe (działające na zasadzie wynajmu krótkoterminowego) zostają zamknięte. Mogą one funkcjonować tylko i wyłącznie wtedy, gdy przebywają w nich osoby w kwarantannie lub izolacji, a także gdy przebywa w nich personel medyczny.

Warto zauważyć, że nowe zasady wprowadzone przez rząd, dotyczą także tych, którzy już spędzają wolny czas poza swoim miejscem zamieszkania:

Goście, którzy przebywają w tych obiektach w momencie wejścia w życie nowych przepisów, muszą się wykwaterować do czwartku, 2 kwietnia 2020 roku. Nie dotyczy to jednak osób, które są w delegacji i korzystają z usług noclegowych w ramach wykonywania obowiązków służbowych. Dla tych osób hotele pozostają otwarte.

Przypominamy, że kilka dni temu burmistrz Krynicy Morskiej wnioskował o zamknięcie całej Mierzei Wiślanej dla ruchu turystycznego.

Dołącz do fanów naszych mediów społecznościowych:

REKLAMA

NOCLEGI NA MIERZEI

GDZIE ZJEŚĆ NA MIERZEI

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA