Fontanna i skate park w Stegnie

Fontanna i skate park w Stegnie mają powstać w 2021 roku. To kolejna inicjatywa fundacji „Stegna dla Ciebie”. Inwestycje mają być finansowane ze środków fundacji oraz sołectwa.

Fundacja Stegna dla Ciebie pozyskała już kwotę 100 tysięcy złotych na stworzenie infrastruktury do gry plenerowej oraz budowę nowej fontanny z wielorybem, która może stać się kolejnym symbolem miejscowości.

Fontanna, skate park oraz plac zabaw powstaną na pustym placu naprzeciwko budynku Gminnego Ośrodka Kultury w centrum Stegny. Do każdego ze swoich projektów fundacja musi wnieść wkład w wysokości 15% kwoty dofinansowania, stąd apel do mieszkańców i miłośników Mierzei Wiślanej o pomoc w zebraniu wymaganej kwoty.

REKLAMA

Fontanna i skate park w Stegnie to kolejna inwestycja, która ma urozmaicić i uatrakcyjnić wakacyjny krajobraz miejscowości. Na pewno kojarzycie kolorowego wieloryba z ulicy Morskiej, który stał się ulubionym miejscem do robienia rodzinnych pamiątkowych zdjęć? To także inicjatywa i „dziecko” fundacji.

Skąd wieloryb w Stegnie? Otóż nie jest to wcale przypadek. Statuetka w Stegnie przedstawia finwala, czyli inaczej płetwala zwyczajnego. Mimo, że te ssaki żyją na otwartych wodach oceanów, czasem zapędzają się także na Morze Bałtyckie.

Właśnie finwala znaleziono w 2015 roku na plaży w Stegnie. Martwe zwierzę przetransportowano na Hel, a ciało poddano badaniom w celach naukowych.


ZOBACZ TEŻ
REKLAMA

NOCLEGI W STEGNIE

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI