NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCITOP MIERZEI WIŚLANEJ

Wrzesień na Mierzei Wiślanej. Wciąż wiele do zrobienia

Wrzesień na Mierzei Wiślanej to puste plaże, piękne zachody słońca, a także idealne warunki do spędzenia aktywnego wypoczynku. Mierzeja po sezonie wakacyjnym wciąż ma do zaoferowania wiele atrakcji.

  • we wrześniu Mierzeja Wiślana wciąż oferuje mnóstwo atrakcji, a na plażach i szlakach nie ma tłumów turystów
  • do końca miesiąca kursuje prom w Mikoszewie, a w weekendy można wsiąść do wagonów żuławskiej kolejki
  • niższa temperatura sprzyja spacerom po setkach szlaków i rowerowym eskapadom
REKLAMA
Prom Świbno Mikoszewo

Przeprawa promowa przez przekop Wisły działa do końca miesiąca. Kursuje regularnie pomiędzy Mikoszewem a Wyspą Sobieszewską. To nie tylko alternatywna droga dojazdu do Trójmiasta, ale także turystyczna atrakcja. Promem można przeprawić się samochodem, rowerem a także pieszo.

🔗 Prom Świbno – Mikoszewo. Zobacz informacje

Żuławska Kolej Dojazdowa

Kolorowa ciuchcia we wrześniu kursuje tylko w weekendy. Można nią dojechać ze Sztutowa do stacji Prawy Brzeg Wisły, znajdującej się nieopodal przeprawy promowej. Kolejka jest jedną z najbardziej docenianych atrakcji turystycznych na Mierzei Wiślanej, uwielbianą przede wszystkim przez najmłodszych. Oferuje bilety jednorazowe, rodzinne, jednodniowe, a także weekendowe.

🔗 Żuławska Kolej Dojazdowa. Zobacz informacje

Latarnia Morska w Krynicy Morskiej

Latarnia jest od lat jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Mierzei Wiślanej. Rozciąga się z niej cudowny widok na Morze Bałtyckie i Zalew Wiślany. We wrześniu jest otwarta dla zwiedzających codziennie pomiędzy 10:00 a 18:00 z godzinną przerwą od 14:00. Po okresie wakacyjnym na pewno nie będziecie czekali w kolejce, aby wspiąć się na sam szczyt.

🔗 Latarnia morska w Krynicy Morskiej. Zobacz informacje

REKLAMA
Rejsy po Zalewie Wiślanym

Z portu jachtowo-pasażerskiego w Krynicy Morskiej kursują statki i tramwaj wodny. Tramwajem Generał Kutrzeba można przeprawić się do Tolkmicka, skąd autobusem dostaniecie się do Fromborka. Na wodzie odczuwalna temperatura jest zawsze niższa, więc pamiętajcie o ciepłych ubraniach.

🔗 Rejsy z portu w Krynicy Morskiej. Zobacz informacje

Wydarzenia i imprezy na Mierzei Wiślanej

We wrześniu na Mierzei Wiślanej wciąż odbywa się wiele imprez. To dobry moment, aby odwiedzić także liczne wystawy, wpaść na Święto Dzika, czy przypomnieć sobie historie z serialu Czterej Pancerni i Pies. Wszystkie niezbędne informacje, daty, terminy i lokalizacje znajdziecie w naszym kalendarzu wydarzeń.

🔗 Kalendarz wydarzeń na Mierzei Wiślanej

Atrakcje dla aktywnych

Mierzeja Wiślana to liczne atrakcje turystyczne. Znajdziecie tu mnóstwo zabytków architektury, ciekawych miejsc, czy szlaków turystycznych. Wszystkie atrakcje, wraz z opisami a także dokładną lokalizacją znajdziecie na naszej stronie internetowej. Może warto wspiąć się na Górę Pirat albo Wielbłądzi Garb?

🔗 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Rowerowy raj

Wzdłuż całej Mierzei Wiślanej ciągnie się szlak rowerowy R10. Rozpoczyna się przy przeprawie promowej w Mikoszewie, a kończy przy szlabanach granicznych z Federacją Rosyjską w Piaskach. W Mikoszewie rozpoczyna się także trasa prowadząca wzdłuż przekopu Wisły, w kierunku południowym. Można nią dojechać do Drewnicy, gdzie stoi drewniany wiatrak Koźlak, albo pojechać jeszcze dalej, aż do śluzy Gdańska Głowa.

🔗 Rowerem przez Mierzeję Wiślaną. Trasy i informacje

Piesze wycieczki i szlaki nordic walking

Mierzeja wiślana to kilometry leśnych ścieżek i szlaków. Na fanów nordic walking czekają trasy w Sztutowie oraz w Kątach Rybackich. Jeśli jesteście miłośnikami szumu fal, a przy okazji chcecie przyjąć dawkę jodu, polecamy spacery wzdłuż plaż, które ciągną się nieprzerwanie przez ponad 50 kilometrów.

🔗 Szlaki nordic walking. Gdzie spacerować?

Noclegi na Mierzei Wiślanej

Poza okresem wakacyjnym liczba miejsc noclegowych na Mierzei Wiślanej jest ograniczona, jednak wielu właścicieli wciąż oferuje noclegi. W Jantarze, Stegnie, Kątach Rybackich, a także Krynicy Morskiej znajdziecie wiele apartamentów, które działają przez okrągły rok. Ich listę możecie sprawdzić w naszym katalogu. Wrzesień na Mierzei Wiślanej to okazja do spędzenia czasu w wysokim standardzie, przy znacznie niższych cenach wynajmu.

🔗 Całoroczne noclegi na Mierzei Wiślanej

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA