NaMierzeje.pl
ATRAKCJEJANTAR

Wielka Stopa w Jantarze. Wejście na plażę z przesłaniem

Wielka Stopa w Jantarze przypomina wszystkim, że morza, plaża i wydmy powinny pozostać takie, jakie je zastaliśmy. Nie jest to jedna z wyszukanych atrakcji na Mierzei Wiślanej, ale miejsce, które zawsze wzbudza wiele pozytywnych reakcji. Szczególnie, kiedy pojawia się na pamiątkowych zdjęciach z wakacji.

to miejsce możesz ocenić na dole artykułu

5/5 (2)
  • drewniana stopa przypomina o tym, że plaże są miejscem, które ma cieszyć tych, którzy z nich korzystają
  • co roku z nadmorskich plaż, wydm i lasów wywożone są tony śmieci i odpadów. Wiele z nich trafia do wód Morza Bałtyckiego
REKLAMA

Na drewnianej stopie widnieje – wydawałoby się – oczywisty slogan: „Na plaży nie zostawiaj nic, poza śladami Twoich stóp”. Niestety nie zawsze tak jest. Plaże, szczególnie w sezonie wakacyjnym są pełne „pamiątek” po tych, którzy je odwiedzili. Na wydmach roi się od pozostawionych butelek, opakowań, a także wszelkiego rodzaju śmieci.

Wielka Stopa w Jantarze znajduje się przy wejściu na plażę numer 83, kilkaset metrów od głównego zejścia w kierunku Mikoszewa. To mniej uczęszczany kawałek plaży, ze względu na brak infrastruktury, barów, restauracji i kramików z pamiątkami. Za to jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą znaleźć nieco więcej spokoju i w ciszy delektować się szumem morza i promieniami słońca.

Niezależnie od tego, które miejsce na plażach Mierzei Wiślanej wybieracie, pamiętajcie, że zostawić na piasku można tylko dołek po kocu. Może przesłanie Wielkiej Stopy w Jantarze coś zmieni?

📌 Wielka Stopa w Jantarze. Lokalizacja

Oceń to miejsce

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Stajnia u Bohuna