NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCIKOMUNIKACJAMIKOSZEWO

Prom Świbno – Mikoszewo. Znamy ceny i harmonogram 2022

Prom Świbno – Mikoszewo to jeden z ulubionych środków transportu dla turystów poruszających się w kierunku Gdańska. Nowoczesna jednostka rozpoczyna kursy w majowy weekend i będzie przewozić pasażerów do końca wakacji.

  • przeprawa promem skraca dystans do Gdańska o ponad 20 kilometrów
  • wypad na Wyspę Sobieszewską jest doskonałą propozycją na aktywne spędzenie czasu
  • promem można przeprawić się pieszo, na rowerze, albo samochodem
REKLAMA
TAXI Mierzeja

W tym roku prom Świbno – Mikoszewo rozpocznie swoją działalność w piątek, 29 kwietnia. Pierwszy kurs ruszy o 7:00 nad ranem. Przeprawa odbywa się w półgodzinnych odstępach, ale w przypadku pełnego obłożenia – co w okresie wakacyjnym jest normą – prom kursuje bez przerwy.

Z pokładu promu można podziwiać ostatnie kilometry przekopu. Niewiele dalej szeroka na kilkaset metrów rzeka wpada bowiem do Morza Bałtyckiego. Przystań promowa jest też idealnym miejscem na rozpoczęcie pieszej wycieczki do rezerwatu Mewia Łacha, czyli ujścia Wisły. Stąd na południe prowadzą też ścieżki rowerowe, które ciągną się na obu brzegach. Jedna z nich (R9) prowadzi do Drewnicy, druga – na Wyspie Sobieszewskiej – w kierunku Śluzy Przegalina.

dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Tegoroczny cennik przeprawy promowej zaskakują… ale pozytywnie. Przewoźnik informuje bowiem, że ceny biletów pozostają na niezmienionym poziomie w porównaniu do minionego sezonu. Rowerzyści zapłacą więc 5 PLN, piesi 4 PLN, a koszt przeprawy samochodem (razem z pasażerami) wyniesie 20 PLN. Szczegółowe informacje i harmonogram znajdziecie w informacji Prom Świbno – Mikoszewo. Jak kursuje?

📌 Przystań promowa w Mikoszewie. Lokalizacja

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA