NaMierzeje.pl
KOMUNIKACJASZTUTOWO

Stacja Sztutowo. Koniec trasy ŻKD

Stacja Sztutowo to ostatni przystanek Żuławskiej Kolei Dojazdowej w kierunku wschodnim. Mieści się w centrum miejscowości – stąd można rozpocząć zwiedzanie Sztutowa, albo przesiąść się w autobus i ruszyć do Krynicy Morskiej czy Piasków.

to miejsce możesz ocenić na dole artykułu

4.67/5 (3)
  • stacja Sztutowo to koniec trasy Żuławskiej Kolei Dojazdowej
  • nieopodal, na głównej trasie 501  znajdują się przystanki autobusowe, z których można ruszyć w stronę Piasków lub Gdańska
  • stacja zlokalizowana jest w centrum miejscowości, jednak od plaży dzieli ją spory odcinek
REKLAMA
BIKEowa Mierzeja | NaMierzeje.pl

Żuławska Kolej Dojazdowa to jedna z największych atrakcji dla turystów odwiedzających Mierzeję Wiślaną. Rok do roku korzysta z niej kilkadziesiąt tysięcy pasażerów. Niegdyś kolejka zmierzała dalej na zachód, ale od lat jej ostatnim przystankiem jest stacja Sztutowo.

Z końca, albo, jak kto woli, z początku trasy ŻKD można rozpocząć zwiedzanie miejscowości. Nieopodal znajdziecie sporo atrakcji, jakie oferuje Sztutowo. Co prawda, aby dostać się stąd na plażę, trzeba pokonać jeszcze spory odcinek, ale w samym Sztutowie także jest co oglądać.

REKLAMA
Labirynt Stegna Park

W odległości kilkuset metrów od stacji Sztutowo znajduje się legendarny Most Czterech Pancernych. To zabytek architektury hydrotechnicznej, który „zagrał” w jednym z odcinków przygód pancerniaków i Rudego 102. Spacer w przeciwnym kierunku doprowadzi Was do zabytkowego kościoła w Sztutowie. To niewątpliwie jedna z perełek lokalnej architektury. Jeśli chcecie odpocząć, możecie usiąść na jednej z ławeczek kompleksu rekreacyjnego z dużym placem zabaw. Znajdziecie go po drugiej stronie głównej drogi 501.

📌 Stacja Sztutowo. Lokalizacja

W sezonie wakacyjnym tuż obok końcowej stacji ŻKD rozstawia się lunapark, który bez wątpienia spodoba się najmłodszym. I nie zapomnijcie o kulce pysznych, kraftowych lodów z cukierni Ptyś, znajdującej się kilkadziesiąt metrów na południe od zapory wyznaczającej koniec torów.

➡ Stacja Sztutowo [GALERIA]

Oceń to miejsce

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

Zobacz też
REKLAMA
Labirynt Stegna Park

🌞 Polecane oferty

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Stajnia u Bohuna