NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

AKTUALNOŚCI

Nowe inwestycje w Krynicy Morskiej i Stegnie

Nowe inwestycje w Krynicy Morskiej i Stegnie ułatwią życie zarówno mieszkańcom jak i tłumom turystów, którzy co roku odwiedzają Mierzeję Wiślaną – jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów wypoczynkowych w Polsce.

  • w planach znalazł się remont drogi 501 pomiędzy Stegną a Krynicą Morską
  • w Krynicy Morskiej powstaną nowe atrakcje dla mieszkańców i turystów
  • rewitalizację przejdą historyczne ulice Bałtycka i Metalowców
REKLAMA

Budowa przekopu Mierzei Wiślanej spowodowała liczne uszkodzenia nawierzchni drogi wojewódzkiej 501. Ogromne ciężarówki woziły tędy setki ton materiałów budowalnych. Droga ta jest główną i zarazem jedyną arterią komunikacyjną ciągnącą się od Mikoszewa do Piasków.

W planach znalazły się pieniądze na remont blisko 20 kilometrów na odcinku pomiędzy Stegną a Krynicą Morską. Już wcześniej zrealizowano projekt naprawy nawierzchni na odcinku wjazdowym do Krynicy Morskiej od strony zachodniej.

W samej Krynicy Morskiej dofinansowany zostanie projekt modernizacji historycznego parku kuracyjnego z pierwszej połowy XIX wieku, a więc czasów, kiedy Krynica stawiała pierwsze kroki jako kurort uzdrowiskowy. W ramach projektu ma tu powstać fontanna, a historyczne ulice Bałtycka i Metalowców zostaną zrewitalizowane.

REKLAMA

Środki na inwestycje otrzyma także gmina Stegna. Obok remontu drogi 501 doczekamy się tu modernizacji głównych wejść na stegieńską plażę (wejścia 66/67/68). W Stegnie będziemy mogli cieszyć się także nową promenadą z elementami małej architektury i oświetleniem.

Kiedy ruszą nowe inwestycje w Krynicy Morskiej i Stegnie? Na razie nie ma jeszcze konkretnych dat ani szczegółów.

Zobacz też
REKLAMA
Bałtyk Sztutowo

🌞 Polecane oferty

  DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA