NaMierzeje.pl
MIKOSZEWOSTEGNATOP MIERZEI WIŚLANEJ

Jesień nad morzem. Top 9 aktywności w Stegnie i okolicach

Jesień nad morzem jest pełna bajecznych kolorów, a Mierzeja Wiślana zachęca do spacerów i aktywności fizycznej. Na plażach nie ma tłumów, a trasy rowerowe i leśne dukty mienią się w odcieniach czerwieni i brązu. Czy warto tu przyjechać choćby na weekend? Zdecydowanie tak. Mierzeja Wiślana na pewno pomoże naładować akumulatory i doda energii na jesienne tygodnie.

  • jesienią na Mierzei Wiślanej można znaleźć ciszę i spokój, o które trudno w pełni sezonu
  • okolice Stegny oferują kilometry tras rowerowych, pieszych szlaków i jesiennych atrakcji
  • poza sezonem większość restauracji i barów nie działa, ale bez problemu można wciąż znaleźć pyszną rybę lub inne dania
REKLAMA
1. Przystań promowa w Mikoszewie

Co prawda jesienią i zimą prom przez Wisłę w Mikoszewie nie kursuje, ale i tak to miejsce jest pełne uroku. Wisła ma tu kilkaset metrów szerokości, a z ławeczek ustawionych przy brzegu można obserwować Wyspę Mikoszewską. Przy zjeździe na prom, który przybija tu regularnie w sezonie wakacyjnym znajdziecie punkt szlaku św. Jakuba.

Widzieliście doskonały film z Martinem Sheen’em „Droga życia”? Fakt, Sheen nie wędrował przez Mikoszewo, ale to właśnie tędy wiedzie jedna z setek dróg szlaku El Camino do Santiago de Compostela.

📌 Przystań promowa w Mikoszewie. Lokalizacja

Jeśli interesuje Was historia, w okolicach przeprawy promowej znajdziecie też płytę upamiętniającą marsz śmierci więźniów obozu KL Stutthof. To właśnie z tego miejsca wygnańcy zostali przetransportowani na drugą stronę rzeki. Wojenne działania dokumentuje dodatkowo żelbetowy bunkier z otworami strzelniczymi skierowanymi na zachód.

Powiązane miejsca

REKLAMA

Kolejne jesienne inspiracje