NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

NA ROWERZEWYDARZENIA

Jesienny Weekend Rowerowy. Przez Żuławy aż do granicy

Jesienny Weekend Rowerowy to wydarzenie, na które zaprasza PTTK, a także klub turystyczny „Szuwarek” w Nowym Dworze Gdańskim. Dwudniowa impreza sportowo-integracyjna odbędzie się w dniach 18-19 września.

  • dwudniowa impreza ma na celu propagowanie aktywnego wypoczynku oraz walorów turystyczno-krajoznawczych Żuław Wiślanych
  • start rajdu zaplanowano na sobotę, 18 września o godzinie 10:00 w Nowym Dworze Gdańskim
  • w cenie wpisowego zawiera się obiadokolacja oraz jeden nocleg
REKLAMA

Rowerowy rajd wyruszy z Nowego Dworu Gdańskiego w sobotę, 18 września o godzinie 10:00. W programie znalazł się wspólny przejazd trasą prowadzącą przez Rybinę, Grochowo, Sztutowo, Kąty Rybackie do Krynicy Morskiej. Na najbardziej wytrwałych czeka jeszcze odcinek z Krynicy Morskiej do Piasków, czyli do samej granicy z Federacją Rosyjską.

Szlak rowerowy najpierw poprowadzi malowniczą trasą do Tujska, później asfaltową drogą w kierunku Sztutowa. Stąd do Krynicy Morskiej uczestnicy imprezy pojadą fragmentem trasy R10, która wiedzie przez las i nadmorskie promenady. Szlak jest uznawany za łatwy i dostępny dla każdego, niezależnie od zaawansowania.

Powrót zaplanowano na niedzielę. Z Krynicy Morskiej uczestnicy rajdu ruszą o 9:30, a impreza zakończy się około 14:30 w Nowym Dworze Gdańskim.  Celem organizatorów jest integracja rowerzystów, poszerzenie wiedzy krajoznawczej, propagowania aktywnych form wypoczynku i walorów turystyczno-krajoznawczych regionu Żuław Wiślanych.

Koszt uczestnictwa w dwudniowej , rowerowej wycieczce to 80 PLN. W tej kwocie zawiera się obiadokolacja w sobotę oraz nocleg z soboty na niedzielę. Pozostałe koszty, takie jak dojazd na miejsce startu rajdu, dodatkowe wyżywienie i ubezpieczenie uczestnicy pokrywają samodzielnie.

REKLAMA
Świadczenia zawarte w cenie:
  • opieka przewodnicka,
  • nocleg w OW PORONIN w domkach z pościelą
  • obiadokolacja w OW “Bałtyk”
  • potwierdzenie punktów na KOT

W sobotę, 17 września w Krynicy Morskiej odbywa się „Święto Pieczonego Dzika”. To dodatkowa atrakcja i okazja na degustację dań z dziczyzny. Także w sobotę w Krynicy Morskiej zostanie zakopana „kapsuła czasu”, która ma być świadectwem dzisiejszych czasów dla przyszłych pokoleń.

Jesienny Weekend Rowerowy. Informacje i zgłoszenia:

  • Jacek Anusiak 502 157 269,
  • Roman Zdrojewski 504 243 371
  • e-mail: pttk.szuwarek@gmail.com
Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA