NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

SZTUTOWOWIDEOWYDARZENIA

Plażowe budowanie. Sztutowo na podium

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych zakończyły się na plaży w Sztutowie. To właśnie Sztutowo broniło tytułu zdobytego rok temu. Wtedy na tutejszej plaży powstał najwyższy szczyt.

  • tegoroczny cykl zawitał do aż 24 lokalizacji na całym polskim wybrzeżu
  • rok temu najwyższa budowla stanęła w Sztutowie, mierzyła aż 329 centymetrów
  • Plażowe Mistrzostwa Budowniczych to doskonała zabawa połączona z nutką sportowej rywalizacji
REKLAMA

W tym roku poprzeczka została zawieszona wysoko. Plażowicze w Sztutowie mieli przed sobą trudne zadanie a walka o zwycięstwo trwała do ostatnich sekund.

Ostatecznie Sztutowo nie obroniło tytułu mistrzowskiego, ale kolejny rok z rzędu znalazło się na podium. Budowla o wysokości 315 centymetrów wystarczyła, aby w końcowej klasyfikacji zawodów zająć trzecie miejsce. Najwyższy piaskowy kopiec, mierzący 3 metry i 38 centymetrów stanął w sezonie 2021 na plaży w Karwi. Budowla o 6 centymetrów niższa zapewniła drugie miejsce Rewalowi.

Frekwencja była duża, widać, że plażowicze już po tylu latach gdzieś znajdują informacje i wiedzą o naszej imprezie. Nie jest tak trudno przekonywać do budowania, jak w pierwszych dwóch, trzech edycjach – Robert Blesiński, agencja eventowa BLERSPORT

Mistrzostwa Budowniczych to nie tylko walka o wygraną, ale też sposób na aktywne spędzanie czasu. W rywalizacji brały udział całe rodziny, choć dzieci i młodzież mogły – zgodnie z regulaminem – pełnić wyłącznie funkcje „pomocnicze”.

W sezonie 2021 impreza odwiedziła ponad 20 polskich kurortów na całym wybrzeżu. Udział w zawodach był całkowicie bezpłatny, a uczestnicy – obok dobrej zabawy – otrzymywali także drobne pakiety prezentów od sponsorów zaangażowanych we wspieranie cyklu.

➡ Finał w Sztutowie. Wideo

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

Zobacz też
REKLAMA
Bałtyk Sztutowo

🌞 Polecane oferty

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Tworzenie stron obiektów