NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

SZTUTOWOWYDARZENIA

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych wracają

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych wracają po rocznej przerwie. W tym sezonie mistrzowskiego tytułu będzie bronić Sztutowo. To na plaży w kurorcie na Mierzei Wiślanej w 2019 roku powstała najwyższa budowla z piasku, która mierzyła aż 329 centymetrów.

• tegoroczny cykl zakończy się imprezą na plaży w Sztutowie, gdzie w ostatniej edycji usypana została najwyższa budowla
  • w zawodach może wziąć każdy, kto zarejestruje się na liście organizatora
  • wysokość budowli mierzona jest za pomocą masztu oraz laserowej miarki

Plażowe Mistrzostw Budowniczych to cykliczna impreza, która przez całe lato gości na plażach w całej Polsce. W sezonie 2021 finałowa rozgrywka odbędzie się w Sztutowie. Wydarzenie zaplanowano na 26 dzień lipca, a rywalizacja ruszy około 10:00.

Zasady są bardzo proste i przejrzyste – w ciągu 90 minut powstaje budowla z piasku. Do jej stworzenia uczestnicy mogą używać wyłącznie sprzętu dostarczonego przez organizatora. Nie ma znaczenia estetyka i kształt budowli, sędziowie oceniają wynik wyłącznie na podstawie jej wysokości.

Tworzenie stron obiektów

W sezonie 2019 najwyższy kopiec z piasku powstał na plaży w Sztutowie i mierzył aż 329 centymetrów. Czy w tym sezonie uda się poprawić ten wynik a także obronić tytuł? To zależy przede wszystkim od Was. Plażowe Mistrzostwa Budowniczych w Sztutowie odbędą się 26 lipca.

W rywalizacji może wziąć udział każdy chętny dorosły, udział jest bezpłatny. Jeśli zainteresowanych będzie więcej, niż udostępnionego sprzętu, organizator zastosuje system rotacyjny.