NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

AKTUALNOŚCIWIDEO

Przekop Mierzei Wiślanej. Most południowy otwarty

Przekop Mierzei Wiślanej ma już jedną funkcjonującą przeprawę. To jeden z dwóch docelowych mostów przez planowany kanał żeglugowy łączący Morze Bałtyckie z Zalewem Wiślanym.

  • most południowy to zbawienie dla kierowców jadących na urlop lub weekend do Krynicy Morskiej albo Piasków
  • ruch wahadłowy, który obowiązywał do piątkowego popołudnia oznaczał ogromne korki i kilkadziesiąt minut oczekiwania na przejazd
  • dojazd do mostu południowego prowadzi nowym, asfaltowym fragmentem trasy 501
REKLAMA

Podczas prac budowalnych przy przekopie Mierzei Wiślanej kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Od kilkunastu dni w miejscu budowy kanału obowiązywał ruch wahadłowy. Taka organizacja ruchu powodowała ogromne korki. Odczuli to szczególnie ci, którzy spędzali weekend w Krynicy Morskiej lub Piaskach.

W pierwszy dzień wakacji 2021 oddano do użytku jeden z mostów na budowie przekopu. Most południowy połączył obie strony inwestycji, znacznie ułatwiając komunikację pomiędzy wschodnią a zachodnią częścią Mierzei Wiślanej.

Na zachodnim rondzie organizacja ruchu wciąż jest tymczasowa, ale samochody mogą poruszać się jednocześnie w obu kierunkach. U progu wakacji możemy zatem nie martwić się ryzykiem spędzenia kilkudziesięciu minut w korkach.

Na moście znalazł się także odcinek dla rowerzystów, który docelowo połączy obie nitki trasy R10 – tę prowadzącą do Piasków, jak i tę, którą można dojechać aż do Mikoszewa.

REKLAMA

Drugi most zostanie oddany do użytku znacznie później. Wciąż trwają prace przy jego konstrukcji. Oba mosty, funkcjonujące jednocześnie będą niezbędne dopiero wtedy, gdy przekop Mierzei Wiślanej będzie w pełni funkcjonalny a w kanale żeglugowym będzie odbywał się ruch jednostek pływających.

📌Most południowy. Lokalizacja

TAGI: #przekopmierzei #mostpołudniowy

Zobacz też
REKLAMA

🌞 Polecane oferty

  DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA