NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCIWIDEO

Przekop Mierzei Wiślanej. Most południowy otwarty

Przekop Mierzei Wiślanej ma już jedną funkcjonującą przeprawę. To jeden z dwóch docelowych mostów przez planowany kanał żeglugowy łączący Morze Bałtyckie z Zalewem Wiślanym.

  • most południowy to zbawienie dla kierowców jadących na urlop lub weekend do Krynicy Morskiej albo Piasków
  • ruch wahadłowy, który obowiązywał do piątkowego popołudnia oznaczał ogromne korki i kilkadziesiąt minut oczekiwania na przejazd
  • dojazd do mostu południowego prowadzi nowym, asfaltowym fragmentem trasy 501
REKLAMA
Nadzalewowa Kolej Drezynowa | NaMierzeje.pl

Podczas prac budowalnych przy przekopie Mierzei Wiślanej kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Od kilkunastu dni w miejscu budowy kanału obowiązywał ruch wahadłowy. Taka organizacja ruchu powodowała ogromne korki. Odczuli to szczególnie ci, którzy spędzali weekend w Krynicy Morskiej lub Piaskach.

W pierwszy dzień wakacji 2021 oddano do użytku jeden z mostów na budowie przekopu. Most południowy połączył obie strony inwestycji, znacznie ułatwiając komunikację pomiędzy wschodnią a zachodnią częścią Mierzei Wiślanej.

Na zachodnim rondzie organizacja ruchu wciąż jest tymczasowa, ale samochody mogą poruszać się jednocześnie w obu kierunkach. U progu wakacji możemy zatem nie martwić się ryzykiem spędzenia kilkudziesięciu minut w korkach.

Na moście znalazł się także odcinek dla rowerzystów, który docelowo połączy obie nitki trasy R10 – tę prowadzącą do Piasków, jak i tę, którą można dojechać aż do Mikoszewa.

REKLAMA
Nadzalewowa Kolej Drezynowa | NaMierzeje.pl

Drugi most zostanie oddany do użytku znacznie później. Wciąż trwają prace przy jego konstrukcji. Oba mosty, funkcjonujące jednocześnie będą niezbędne dopiero wtedy, gdy przekop Mierzei Wiślanej będzie w pełni funkcjonalny a w kanale żeglugowym będzie odbywał się ruch jednostek pływających.

📌Most południowy. Lokalizacja

TAGI: #przekopmierzei #mostpołudniowy

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
TAXI Mierzeja