NaMierzeje.pl
AKTUALNOŚCIWYDARZENIA

Co robić na Mierzei Wiślanej? Weekend 22-24 lipca 2022

Co robić na Mierzei Wiślanej? Co wydarzy się w dniach 22-24 lipca w Krynicy Morskiej, Stegnie, Jantarze albo Mikoszewie? Jakie wydarzenia czekają na turystów? Sprawdźcie nasze propozycje na piątek, sobotę i niedzielę.

  • w Malborku odbędzie się wielka inscenizacja bitwy z Krzyżakami. Przez trzy dni za murami zamku będzie można cofnąć się w czasie o kilkaset lat
  • w Mikoszewie prawdziwa gratka dla fanów amerykańskiej motoryzacji. Jak co roku przy przekopie Wisły odbędzie się piknik Amcars River Bank Mikoszewo
  • taniec brzucha, fajerwerki i zabawa przy karaibskich rytmach? To wszystko znajdziecie w beach bar Macarena na Plaży Białej w Krynicy Morskiej
  • wolicie plażę na sportowo? stańcie do rywalizacji w turniejach siatkówki i piłki plażowej w Sztutowie
REKLAMA
Nadzalewowa Kolej Drezynowa | NaMierzeje.pl

Obok stałych atrakcji, jakie są dostępne na Mierzei Wiślanej przez cały sezon, proponujemy Wam także udział w weekendowych imprezach, koncertach czy wystawach, które również znajdziecie w naszym kalendarzu. W ten weekend pogoda będzie w kratkę, więc warto przygotować zawczasu różne opcjei. Sprawdźcie, co czeka na gości Mierzei Wiślanej w najbliższy weekend:

Koncert zespołu Pan Bałkanica

🗓 zobacz wydarzenie w kalendarzu

W porcie jachtowo-pasażerskim w Krynicy Morskiej jak zwykle dzieje się coś ciekawego! W sobotę, 23 lipca wystąpi tam zespół Pan Bałkanica.

➡ Piknik w Mikoszewie

🗓 zobacz wydarzenie w kalendarzu

Turniej tenisa stołowego, gry i zabawy dla najmłodszych, domowe wypieki i kiełbaski z grilla. Wpadajcie w niedzielę, 245 lipca na plac przy szkole w Mikoszewie!

➡ Amcars River Bank Mikoszewo

🗓 zobacz wydarzenie w kalendarzu

Amcars River Bank to zlot wszystkich, którzy kochają amerykańską motoryzację. To także ciekawa atrakcja dla turystów – rzadko zdarza się możliwość, a by w jednym miejscu zobaczyć taką liczbę prawdziwych legend! Musicie tu być! Impreza potrwa od 23 do 24 lipca.

➡ Village Tour. Festyn rodzinny w Jantarze Leśniczówce

🗓 zobacz wydarzenie w kalendarzu

Village Tour znowu w trasie! Wspólnie z sołtysami i radami sołeckimi zapraszamy na festyny rodzinne. W programie animacje i dmuchańce dla dzieci oraz zabawa taneczna. 22 lipca będziemy w Jantarze – Leśniczówce

➡ Inscenizacja Oblężenie Malborka

🗓 zobacz wydarzenie w kalendarzu

Macie ochotę zostać świadkami historycznej epopei, która w 1410 roku znalazła swój finał pod murami malborskiego zamku? Okazja do tej fascynującej podróży w czasie już niedługo. Od 22 do 24 lipca malborska twierdza zamieni się w tętniące życiem średniowieczne miasto, a wieczorami w miejsce widowiskowej bitwy, która na zawsze znalazła miejsce w historii. 

REKLAMA
Letnie kino plenerowe w Mikoszewie

🗓 zobacz wydarzenie w kalendarzu

Serdecznie zapraszamy na letnie kino plenerowe! Przed każdym seansem wyświetlamy blok bajek dla dzieci. DODATKOWO: dmuchane atrakcje dla dzieci, wata cukrowa oraz popcorn. W Mikoszewie widzimy się 21 lipca o 21:00

Wystawa pamiątek z serialu Czterej Pancerni i Pies w Sztutowie

🗓 zobacz wydarzenie w kalendarzu

Wystawa poświęcona serialowi Czterej pancerni i pies to kolekcja Stowarzyszenia Klub Pancernych. Zbiór składa się przedmiotów oraz rekwizytów z okresu realizacji serialu, a także z czasów współczesnych.

Bezpośrednio po emisji pierwszej serii dzieło Konrada Nałęckiego zdobyło ogromną popularność. Pojawiły się różne gadżety oraz zabawki związane z serialem. Wyjątkowe zbiory można oglądać w Bibliotece Publicznej w Sztutowie. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa figurek z Kinder Niespodzianek w Stegnie

🗓 zobacz wydarzenie w kalendarzu

Jedyna w Polsce i największa w Europie wystawa figurek z Kinder Niespodzianek oraz figurek Marvela. Zbiory pochodzą z prywatnej kolekcji.

Wystawa czynna codziennie od 10:00 do 18:00 od 27 czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia. Wstęp płatny.

Wystawa Pojazdów Specjalistycznych w Stegnie

🗓 zobacz wydarzenie w kalendarzu

Największa wystawa pojazdów specjalistycznych, a także motocykli. Jest to forma zaprezentowania wieloletnich zbiorów pojazdów z okresu PRL i nie tylko. Ekspozycja zawierać będzie unikatowe samochody ciężarowe i serię polskich motocykli

Wstęp płatny.

XXXX Międzynarodowy Festiwal Organowy w Stegnie                            

🗓 zobacz wydarzenie w kalendarzu

Gmina Stegna Wspólnie z Gdańską Filharmonią Bałtycką oraz ks. proboszczem Grzegorzem Puchalskim, zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Organowy w kościele pw NSPJ Stegnie. 23 lipca o godzinie 16:00 odbędzie się koncert Klausa Geitnera.

Koncerty są biletowane, wstęp 15 PLN. Bilety do kupienia w kościele w Stegnie, na godzinę przed każdym koncertem.

REKLAMA
➡ Sztutowskie lato 2022 na sportowo

🗓 zobacz wydarzenie w kalendarzu

Sztutowskie lato na sportowo to cykl turniejów w plażowej piłce, a także siatkówce plażowej. 23 i 24 lipca, w sobotę i niedzielę na plaży odbędą się Mistrzostwa Jantarowego Wybrzeża w siatkówce plażowej i beach soccer. Zapisy rozpoczynają się o 10:15, początek rywalizacji o 11:00

Lato w beach Bar Macarena

🗓 zobacz wydarzenie w kalendarzu

W piątek, 22 lipca beach bar Macarena w Krynicy Morskiej (wejście nr 28) zaprasza na warsztaty i pokaz tańca brzucha. Start o godzinie 22:00. W sobotę o 22:30 odbędzie się kolejny pokaz fajerwerków, a w niedzielę o 20:00 rusza impreza karaibska z muzyką na żywo.

Wystawa Zwierząt Egzotycznych Dobre Gady w Krynicy Morskiej

🗓 zobacz wydarzenie w kalendarzu

Podczas wystawy, będziecie Państwo mieli okazję obejrzeć ponad 30 gatunków różnych zwierząt egzotycznych. (m.in. Boa Dusiciele, Pyton królewski, tygrysi, Tegu, ptaszniki, skorpion, felsumy, a także ropuchy).

Wstęp płatny, o pełnej godzinie po wystawie oprowadza przewodnik.

Jesteście wystarczająco odważni, żeby pogłaskać węża?

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA