Tarasy widokowe przy przekopie Mierzei Wiślanej

Tarasy widokowe przy przekopie Mierzei Wiślanej są już dostępne dla tych, którzy chcą bezpiecznie zobaczyć pełną panoramę inwestycji. Dwie półki z drewnianymi barierkami powstały na zachodnim brzegu kanału żeglugowego.

  • dwa tarasy mają utwardzoną nawierzchnię, a także masywne, drewniana barierki
  • obie półki zbudowano po zachodniej stronie kanału żeglugowego
  • z tarasów rozlega się doskonały widok na trwającą budowę
REKLAMA

Przekop Mierzei Wiślanej to inwestycja, która przecina wąski pas lądu oddzielający wody Morza Bałtyckiego od Zalewu Wiślanego. Inwestycja wzbudza wiele kontrowersji, jednak niezależnie od tego, stała się jedną z atrakcji turystycznych Mierzei Wiślanej.

Za przejazdem przez mosty w kierunku Krynicy Morskiej już wiele miesięcy temu zorganizowano tymczasowy parking. Zainteresowanie inwestycją jest tak duże, że w wakacyjne weekendy pęka on w szwach. Zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy budowy przekopu zatrzymują się tu, aby na własne oczy zobaczyć, jak wygląda jeden z największych placów budowy w Polsce.

dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

▶️ WIDEO: Tarasy widokowe przy przekopie Mierzei Wiślanej

Po otwarciu dla ruchu drogowego północnego mostu i prowadzących do niego rond, tereny leśne wzdłuż kanału są już dostępne dla turystów. Właśnie tu, na skarpie nad fragmentem drogi wojewódzkiej 501 oraz nieopodal północnej śluzy kanału pojawiły się utwardzone półki oraz masywne, drewniane barierki.

Do obu tarasów prowadzą drogi z kostki brukowej. Tędy będą mogli pojechać między innymi rowerzyści objeżdżający przekop trasą R10.

Z tarasu południowego rozciąga się widok na kapitanat oraz centralny odcinek inwestycji, czyli kanał znajdujący się pomiędzy dwoma mostami. Północny taras umożliwia obserwowanie wejścia do kanału i północnego mostu, a także śluzy. Stąd niedaleko jest także na plażę i w okolice budowy falochronów. Spacer nad morze zajmie zaledwie kilka minut.  

▶️ GALERIA: Tarasy widokowe przy przekopie Mierzei Wiślanej

📌 Tarasy widokowe. Lokalizacja

Zobacz też
REKLAMA

🌞 Polecane oferty

  DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA