NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

NA ROWERZETRASA R10

Rowerem przez mierzeję zimą? Całą trasę R10 przejedziecie… w domu

Rowerem przez mierzeję zimą? Trasy rowerowe na Mierzei Wiślanej należą do jednych z najpiękniejszych w całej Polsce. Ciągnące się kilometrami szlaki prowadzą leśnymi duktami, zwisającymi nad plażą ścieżkami, a także odcinkami wiodącymi wzdłuż Zalewu Wiślanego lub okolicznych rzek. Teraz możecie cieszyć się nimi także w środku mroźnej zimy.

  • województwo Pomorskie wraz z gminami Sztutowo, Stegna i Krynica Morska przygotowało aplikację dla rowerzystów
  • trasa R10 została podzielona na trzy odcinki, których łączna długość wynosi ponad 50 kilometrów
  • do pokonania Mierzei Wiślanej niezbędny będzie trenażer, aplikacja, a także komputerowy ekran
REKLAMA

Główną rowerową arterią Mierzei Wiślanej jest trasa R10, która wiedzie z zachodu na wschód, od Mikoszewa, aż do granicy w Piaskach. Na miłośników aktywnego spędzania czasu czeka także trasa Eurovelo 10/13, którą można dojechać aż do Elbląga.

Województwo Pomorskie wraz z gminami Stegna, Sztutowo i Krynica Morska przygotowało nie lada atrakcję: teraz trasy rowerowe na Mierzei Wiślanej można pokonać nawet w środku mroźnej zimy, nie wychodząc z domu. Seria filmów przeniesie rowerzystów w słoneczne, ciepłe rejony Mierzej Wiślanej. Potrzeba do tego tylko odrobiny czasy, aplikacji, trenażera, a także komputerowego ekranu.

ciąg dalszy informacji pod materiałem wideo

Do wyboru są trzy odcinki prowadzące od przekopu Wisły do granicy z Rosją – łącznie to około 50 kilometrów rowerowego szaleństwa. Na ekranie komputera można zobaczyć prędkość, dystans oraz różnice poziomów.

Dodatkowo, miejsca szczególnie atrakcyjne turystycznie zostały opisane i zobrazowane fotografiami lub sferyczną panoramą. Trening można przerwać w dowolnym momencie i wrócić do niego później, a aplikację z plikami wideo można znaleźć TUTAJ.

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA