NaMierzeje.pl
ATRAKCJENA ROWERZE

Rowerem przez Mierzeję Wiślaną

Rowerem przez Mierzeję Wiślaną można podróżować kilometrami. Główną arterią jest trasa R10, która ciągnie się od przystani promu w Mikoszewie aż do granicy z Rosją w Piaskach. W Jantarze rozpoczyna się również fragment trasy EuroVelo 10/13, którym można dojechać do Nowego Dworu Gdańskiego. Mierzeja Wiślana to jednak nie tylko „oficjalne” szlaki rowerowe ale także kilometry nieodkrytych polnych i leśnych ścieżek.

To miejsce możesz ocenić na dole artykułu

4.76/5 (21)
 • trasa rowerowa R10 w większości prowadzi przez las, ale poruszając się nią nie ominiecie też największych atrakcji i kurortów
 • trasa na Mierzei Wiślanej rozpoczyna się przy przeprawie promowej w Mikoszewie, kończy się na szlabanach granicznych w Piaskach
 • po drodze rowerzyści mogą korzystać z licznych wiat postojowych oraz punktów serwisowych
 • na Mierzei Wiślanej wciąż powstają nowe fragmenty alternatywnych tras rowerowych, które urozmaicą aktywne spędzanie czasu na dwóch kołach
REKLAMA
➡ Trasa rowerowa R10

Trasa rowerowa R10 na odcinku Mierzei Wiślanej rozpoczyna się przy przeprawie promowej w Mikoszewie. Pierwszych kilkaset metrów prowadzi trasą wojewódzką 501, później trasa wiedzie przez las a także centra wakacyjnych kurortów. Po drodze wybudowano wiaty postojowe i miejsca, w których można przeprowadzić podstawowy serwis.

⦿ Etapy Trasy R10

Trasa rowerowa R10 na Mierzei Wiślanej prowadząca od Mikoszewa do Piasków ma łącznie około 50 kilometrów długości. Dla mniej zaawansowanych rowerzystów to spory dystans, warto więc podzielić ją na krótsze odcinki. W całości R10 można określić jako trasę łatwą. Jest utwardzona, dobrze przygotowana i bezpieczna.

Jedynym fragmentem, który może doprowadzić do lekkiej zadyszki, jest „rollercoaster” pomiędzy Sztutowem a Kątami Rybackimi. Naszym zdaniem to odcinek, który sprawia ogromną frajdę, jednak jednocześnie zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności.

 • Mikoszewo – Stegna / Sztutowo 14,82 km
 • Sztutowo – Kąty Rybackie 2,09 km
 • Kąty Rybackie – Przebrno 7,75 km
 • Przebrno – Krynica Morska 2,04  km
 • Krynica Morska – Piaski 15, 28 km
REKLAMA
TAXI Mierzeja
Trasa rowerowa EuroVelo 10/13

Odcinek trasy EuroVelo 10/13 na Mierzei Wiślanej rozpoczyna się w Mikoszewie, początkowo pokrywając się z trasą R10. Skręca w kierunku Rybiny dopiero w Jantarze, w okolicach skrzyżowania drogi 501 z ulicą prowadzącą do głównego zejścia na plażę. Po przeciwległej stronie znajduje się jezioro, a na jego zachodnim brzegu ustawiono wiatę postojową. Stąd można rozpocząć rowerowy wypad na południe.

Trasa dla rowerzystów została wyznaczona na asfaltowej drodze prowadzącej w stronę Rybiny, poruszając się po niej należy zachować więc szczególną ostrożność. Szosa wiedzie przez Jantar i Stegienkę. Z trasą Nowy Dwór Gdański – Stegna łączy się tuż przed dwoma mostami zwodzonymi w Rybinie.

Po ich pokonaniu rowerzyści mogą zjechać w lewo na właściwą i bezpieczną trasę, która prowadzi wzdłuż rzeki Tuga aż do Nowego Dworu Gdańskiego i dalej do Elbląga.

⦿ Etapy Trasy EuroVelo 10/13

 • Mikoszewo – Jantar 6,2 km
 • Jantar – Rybina 8,9 km
 • Rybina – Mosty zwodzone – Tujsk 0,8 km
 • Tujsk – Nowy Dwór Gdański 11,2  km
REKLAMA

Oceń to miejsce

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA
TAXI Mierzeja

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
TAXI Mierzeja

2 komentarze do “Rowerem przez Mierzeję Wiślaną

Możliwość komentowania została wyłączona.