Dodatkowe kursy Żuławskiej Kolei Dojazdowej

Dodatkowe kursy Żuławskiej Kolei Dojazdowej zaplanowano na cały długi czerwcowy weekend. Kolejka, która jest popularną na Mierzei Wiślanej atrakcją turystyczną będzie jeździć na trasie Sztutowo – Nowy Dwór Gdański także w kolejny weekend.

  • kursy na nitce do Nowego Dworu Gdańskiego miały zostać wstrzymane ze względu na remonty mostów
  • termin rozpoczęcia prac budowlanych i zamknięcia trasy kolei przesunięto na 14 czerwca
  • w długi weekend kolejką będzie można dojechać z Nowego Dworu Gdańskiego do Sztutowo i z powrotem
REKLAMA

Według wcześniejszych założeń, w sezonie wakacyjnym 2021 kolejka miała kursować wyłącznie na swojej podstawowej i najbardziej uczęszczanej trasie. Odcinek od Prawego Brzegu Wisły w Mikoszewie aż do Sztutowa kolorowe wagoniki ŻKD pokonują kilkanaście razy dziennie w obu kierunkach.

Harmonogram zmienił się ze względu na remont mostów, między innymi zabytkowego mostu obrotowego w Rybinie. W efekcie nitka prowadząca od Stegny do Nowego Dworu Gdańskiego miała być okresowo zamknięta. Jednak z powodu opóźnień w rozpoczęciu prac remontowych w rozkładzie jazdy pojawiły się ponownie kursy do Nowego Dworu.

Dodatkowe kursy Żuławskiej Kolei Dojazdowej

W dniach 3,4,5,6,12,13 czerwca z Nowego Dworu Gdańskiego do Stegny i Sztutowa można pojechać o godzinie 7:30. Powrotny kurs rozpocznie się o 17:00 na stacji w Sztutowie. Ze Stegny pociąg odjedzie o 17:40.

🗓 Nowy Dwór Gd. 07:30 – Stegna 08:20 – Sztutowo 08:45

🗓 Sztutowo 17:15 – Stegna 17:40 – Nowy Dwór Gd. 18:30

Zobacz też
REKLAMA
Bałtyk Sztutowo

🌞 Polecane oferty

  DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ

REKLAMA
Pensjonat Wielorybek | NaMierzeje.pl

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA