Żuławska kolejka nie pojedzie do Nowego Dworu

Żuławska Kolej Dojazdowa w tym sezonie nie będzie kursować na trasie ze Stegny do Nowego Dworu Gdańskiego. Wstrzymanie ruchu wiąże się z remontami i przebudową dwóch mostów.

  • w ramach projektu zmodernizowane zostaną dwa mosty
  • w trakcie prac wiąż będzie odbywał się ruch towarowy na potrzeby budowy, zalecamy więc ostrożność na przejazdach kolejowych
  • główna część inwestycji to remont mostu obrotowego na Szkarpawie
  • ŻKD zawiesza kursy na trasie Nowy Dwór Gdański – Stegna do 2022 roku
REKLAMA
Bałtyk Sztutowo

Stała przeprawa na rzece Tuga między Cygankiem a Żelichowem zostanie zastąpiona mostem zwodzonym. Jednak najpoważniejsze prace będą toczyć się w Rybinie, na rzece Szkarpawa. Projekt obejmuje modernizację wysłużonego mostu obrotowego kolei wąskotorowej. Obok powstanie także pływający pomost. Rozbudowie ulegnie pomost stały na Szkarpawie.

Inwestycja jest częścią europejskiego projektu „Pętla Żuławska – poprawa dostępności Nowego Dworu Gdańskiego drogą wodną”. Po jej zakończeniu znacznie poprawi się infrastruktura w obszarze Pętli Żuławskiej, a tym samym w województwie Pomorskim. Już wcześniej na rzece Tuga powstały przystanie i pomosty dla korzystających z uroków kajakarstwa lub żeglugi śródlądowej.

MOST OBROTOWY W RYBINIE MA PONAD 100 LAT

Zgodnie z planem, prace mają zakończyć się dopiero w październiku 2022 roku, jednak po spotkaniach z wykonawcą inwestorzy są dobrej myśli i liczą na wcześniejsze zakończenie realizacji tej części projektu. Aż do końcowego odbioru Żuławska Kolej Dojazdowa zawiesza ruch pasażerski na tym odcinku.

Pociągi pasażerskie będą bez zmian kursowały na trasie Prawy Brzeg Wisły – Mikoszewo – Jantar – Junoszyno – Stegna – Sztutowo, czyli na stałym odcinku wiodącym wzdłuż Mierzei Wiślanej.

📌 Most obrotowy w Rybinie. Lokalizacja

🌞 Chcesz być na bieżąco? Dołącz do naszych mediów społecznościowych

Zobacz też

⦿ Mierzeja Wiślana: ATRAKCJE | INFO | PLAŻE | NOCLEGI | JEDZENIE | WIDEO

REKLAMA

🌞 Oferty premium

➕ DODAJ PROMOWANĄ OFERTĘ

🌞 Atrakcje na Mierzei Wiślanej

🌞 Noclegi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI

REKLAMA

🌞 Aktualności z Mierzei Wiślanej

🌞 Gdzie zjeść na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE RESTAURACJE

REKLAMA

🌞 Warto wiedzieć

🌞 Usługi na Mierzei Wiślanej

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA