Gra miejska w Stegnie. Czy odnajdziesz wszystkie wielorybki?
Gra miejska w Stegnie urozmaici wolny czas i na pewno spodoba się najmłodszym turystom. Jest doskonałą propozycją na dni, kiedy pogoda nie nastraja do plażowego lenistwa. Czy uda się Wam odnaleźć wszystkie stegieńskie wielorybki?
tę atrakcję możesz ocenić na dole artykułu
- statuetki wielorybków znajdują się w kilkunastu lokalizacjach w całej miejscowości
- większość z nich to małe figurki charakterystyczne dla swojej lokalizacji, zamknięte w przezroczystych obudowach
- na liście znajdują się też inne figurki, w tym największy finwal przy ulicy Morskiej, który stał się już symbolem Stegny
Statuetki zostały rozrzucone po całej miejscowości. Znajdziecie więc wielorybka Piłkarza, który ukrył się przy stadionie w Stegnie, wielorybka Siłacza przy miejskiej, plenerowej siłowni czy wielorybka Plażusia, odpoczywającego przy Bulwarze Radiowej Jedynki.
Na planie gry znalazły się też trzy większe wielorybki. Pluskacz czeka na Was na środku fontanny na miejskim placu zabaw. Największy, znany Wam doskonale finwal Stegnuś wita turystów na ulicy Morskiej, a na plaży w sezonie wakacyjnym stacjonuje ekologiczny Druciak, który chętnie połknie plastikowe butelki i opakowania.
Aby znaleźć wszystkie 15 statuetek wielorybka ze Stegny, potrzebna będzie Wam mapa, którą znajdziecie w galerii na końcu artykułu, dobry humor i duuużo energii! Po drodze możecie wpaść do jednego z barów lub restauracji, albo zatrzymać się na gofra albo pysznego loda.
Dlaczego wielorybek stał się symbolem Stegny? Płetwal zwyczajny lub finwal, to gatunek walenia z rodziny płetwowatych. Ciało tego ssaka odnaleziono na plaży w Stegnie w 2015 roku. Po dokładnych badaniach ustalono, że to młody osobnik wspomnianego gatunku. Mierzył dokładnie 17 metrów i 20 centymetrów i ważył 23 tony.
Początkowo planowano wydobycie martwego ssaka przy pomocy 15-tonowego dźwigu, jednak to zadanie okazało się niewykonalne. Dopiero drugi, 100-tonowy żuraw poradził sobie z finwalem, którego następnie przetransportowano na Hel, gdzie w celach naukowych wykonano sekcję zwłok.
🔗 Mapa do gry miejskiej w Stegnie [PDF]
➡ Gra miejska w Stegnie [GALERIA]
⏩ Zobacz też
- Van Gogh na moście w Sztutowie
- „Obca kobieta”. Lektura dla miłośników Mierzei Wiślanej
- Kabaret Trzecia Strona Medalu w Stegnie. Nie przegap!
- Droga na Mierzeję Wiślaną będzie zamknięta
- Święto Pieczonego Dzika na zakończenie sezonu
- Otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej. Znamy program
- Mors arktyczny wylegiwał się na bałtyckiej plaży [WIDEO]
- Granica z Rosją. Ostatnie metry polskiej plaży [WIDEO]
- Z promu w Mikoszewie na plażę. Jak dojechać? [WIDEO]
- Nowy odcinek EuroVelo 9. Asfaltem do Drewnicy
- Foczy plażing na Mierzei Wiślanej [WIDEO]
- Budowa Wyspy Estyjskiej. Co się zmieniło? [WIDEO]
- Promenada w Krynicy Morskiej. Zimą też kusi
- Dymienie morza. Na czym polega to rzadkie zjawisko?