NaMierzeje.pl
KRYNICA MORSKAPLAŻE NA MIERZEI

Plaża w Krynicy Morskiej

Plaża w Krynicy Morskiej rozciąga się na długości kilku kilometrów. Prowadzą na nią liczne zejścia, a wzdłuż brzegu można spacerować Bulwarem Słonecznym. Krynica Morska to najbardziej znany i najbardziej popularny kurort na całej Mierzei Wiślanej.

  • plaża w Krynicy Morskiej jest w sezonie pełna atrakcji, barów i restauracji
  • nieopodal części wejść znajdują się miejskie parkingi z parkometrami działającymi w wakacyjne miesiące
  • na plaży w Krynicy Morskiej w wakacje regularnie organizowane są imprezy, wieczory z muzyką na żywo czy animacje dla dzieci
REKLAMA
Stajnia u Bohuna

Główna część plaży w Krynicy Morskiej ciągnie się pomiędzy wejściami oznaczonymi numerami od 23 do 31. Właściwie na całej jej długości w sezonie wakacyjnym otwierają się płazowe bary z jedzeniem i napojami. Wokół barów regularnie organizowane są animacje, zabawy dla dzieci czy wieczorne programy rozrywkowe.

W centralnym punkcie, a więc w okolicach zejść 25, 26 i 27 zawsze jest tłoczno. Jeśli cenicie sobie trochę więcej spokoju i prywatności, polecamy wypoczynek na mniej zatłoczonych fragmentach krynickiej plaży. Pomimo, że Krynica Morska jest największym kurortem na Mierzei Wiślanej, to na ciągnącym się kilometrami piaszczystym wybrzeżu każdy znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce.

Wielu fanów mają okolice skrajnych, zachodnich zejść numer 30 i 31. Tu nie ma takiego tłoku, jak kilkaset metrów na wschód, w kierunku centrum miasta.

▶️ Mapa plaży w Krynicy Morskiej

Mapa plaży w Krynicy Morskiej | NaMierzeje.pl

Gdzie przy plaży w Krynicy Morskiej znaleźć parkingi? Najwięcej miejsc postojowych czeka na kierowców w okolicach zejść 30 i 31, a więc na końcu drogi prowadzącej do starej przystani rybackiej. Miejskie parkingi z parkometrami znajdują się też przy zejściach 28 i 27 oraz kilkaset metrów od zejść numer 24 i 25, tuż obok ronda i licznych hoteli.

Wzdłuż wybrzeża w Krynicy Morskiej prowadzi Bulwar Słoneczny. Ten deptak ciągnący się od zejścia 30 aż do zejścia numer 24 jest jednym z ulubionych miejsc turystów szukających miejsc na spacery z pięknymi widokami. Kawałek dalej, nieopodal wejścia 23 stoi słynna krynicka latarnia morska.

REKLAMA

Na plażę w Krynicy Morskiej można dostać się także spacerem z centrum miasta albo rowerem. Wzdłuż całego wybrzeża w kurorcie prowadzi fragment trasy rowerowej R10. Trasa ciągnie się od przekopu Wisły w Mikoszewie aż do granicy z Federacją Rosyjską w Piaskach. Odcinek R10 w Krynicy Morskiej jest częścią popularnego Bulwaru Słonecznego. To tu stoją znane krynickie symbole – ławeczka zakochanych i statuetki dzików.

Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA
TAXI Mierzeja

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA
Stajnia u Bohuna