Elektryczne skutery na Mierzei Wiślanej

Elektryczne skutery na Mierzei Wiślanej są już dostępne w wybranych miejscowościach. Od teraz można je znaleźć w strefach w Jantarze, Stegnie oraz Sztutowie.

Wypożyczenie i użytkowanie ekologicznego skutera EcoShare jest łatwe i stosunkowo tanie. Szczególnie, jeśli porównać je do kosztów wynajmu popularnych na Mierzei Wiślanej, napędzanych elektrycznością „motocykli”. Na pewni widzieliście je wielokrotnie – można je rozpoznać po charakterystycznych szerokich oponach – balonach.

Skutery EcoShare można wypożyczyć korzystając z aplikacji, więc cały proces przebiega szybko i bezproblemowo. Na Mierzei Wiślanej większość pensjonatów czy ośrodków położona jest w pewnej odległości od plaży. Taka elektryczna „podwózka” jest fajnym i ekologicznym rozwiązaniem. Na pewno będzie tańsza, niż całodniowe parkowanie samochodu na jednym z nadmorskich parkingów.

Na razie elektryczne skutery można znaleźć w strefach w Stegnie, Jantarze i Sztutowie. Zlokalizowane są zarówno w centrach miejscowości jak i przy samych plażach – tak, aby skuter można było zostawić bez obaw po dotarciu nad brzeg morza.

Elektryczne skutery na Mierzei Wiślanej

Aby legalnie wypożyczyć i użytkować skuter elektryczny należy spełnić kilka warunków. Oto podstawowe z nich:

  • pełna zdolność do czynności prawnych
  • ukończenie 18 roku życia
  • ważne prawo jazdy co najmniej kategorii AM lub wyższej (nie dotyczy osób, które ukończyły 18 lat przed 19 stycznia 2013 roku)
  • prawo jazdy honorowane w Polsce, innym kraju Unii Europejskiej, Szwajcarii, Lichtensteinie, Norwegii, Islandii. Rozpoznawane jako międzynarodowe prawo jazdy w powiązaniu z państwowym prawem jazdy, o ile zezwala ono na prowadzenie pojazdu w Polsce

Pamiętajcie także, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, a także w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem, osoby poruszające się skuterem mają obowiązek używania kasku i przestrzegania zasad ruchu drogowego. Skuter nie jest rowerem i można się nim poruszać wyłącznie po drogach do tego przeznaczonych. Elektryczne skutery na Mierzei Wiślanej to forma komunikacji, a nie wakacyjnej zabawy…


ZOBACZ TEŻ

NOCLEGI NA MIERZEI

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI