NaMierzeje.pl

NaMierzeje.pl

Aktywne wakacje nad morzem

PLAŻE

Wejścia na plaże na Mierzei Wiślanej

Wejścia na plaże na Mierzei Wiślanej ciągną się od Piasków, przy granicy z Rosją, aż do ujścia Wisły w Mikoszewie. Łącznie jest ich blisko setka. Niektóre prowadzą na plaże pełne turystów w największych kurortach, ale większość to miejsca, gdzie można znaleźć spokój i ciszę, nawet w środku sezonu.

  • większość zejść na plaże na Mierzei Wiślanej znajduje się pomiędzy dużymi kurortami
  • do dużej części wejść nie można dojechać samochodem, ale są dostępne pieszo lub na rowerach
  • plaże pomiędzy kurortami nie posiadają infrastruktury, na większości z nich nie znajdziecie barów i restauracji
REKLAMA

Wejścia na plażę na Mierzei Wiślanej są oznakowane białymi tabliczkami z numerem a także nazwą gminy lub miejscowości. Do niektórych z nich prowadzą piaszczyste ścieżki, z innych można z łatwością skorzystać prowadząc wózek lub rower.

Zanim ruszycie w poszukiwaniu ciszy i spokoju, albo – wręcz przeciwnie – miejsc pełnych gwaru i turystycznych atrakcji, sprawdźcie co Was czeka na plaży. Zajmie to tylko jedną minutę.

Wejścia 1-10. Piaski

Pierwsze wejście na plażę na Mierzei Wiślanej znajduje się bezpośrednio obok szlabanów wyznaczających strefę przygraniczną z Rosją. Na piasku ustawiono siatkę, za którą znajduje się tablica informacyjna ostrzegająca przed przekraczaniem wyznaczonej linii. W Piaskach na główną plażę prowadzą zejścia numer 5,6 i 7. Pozostałe, to gwarancja odpoczynku z daleka od tłumów turystów.

Wejścia na plaże w okolicach Piasków są łatwo dostępne dla tych, którzy przemierzają Mierzeję Wiślaną na rowerach. Większość z nich znajduje się bezpośrednio, lub w niewielkiej odległości od trasy rowerowej R10.

Wejście nr 1. Piaski – granica z Rosją

Wejście nr 2. Piaski

Wejście nr 3. Piaski

Wejście nr 4. Piaski

REKLAMA

Wejście nr 5. Piaski

Wejście nr 6. Piaski – główne wejście

Wejście nr 7. Piaski

Wejście nr 8. Piaski

REKLAMA

Wejście nr 9. Piaski

Wejście nr 10. Piaski / Naga Plaża

REKLAMA

Kolejne wejścia na plaże na Mierzei Wiślanej: