NaMierzeje.pl
MIKOSZEWOPOLECANE

Rejsy na foki łodzią GROM

Rejsy na foki na pokładzie kultowej jednostki GROM to pomysł na rodzinną przygodę. Foki od lat żyją w wodach Morza Bałtyckiego, a w ostatniej dekadzie ich populacja odradza się z błyskawicznym tempie. Mimo to, obserwacja fok wcale nie jest łatwa. Foki są gatunkiem chronionym, więc taka wycieczka musi zostać zorganizowana przy pomocy prawdziwych profesjonalistów.

Przystań na Wiśle, Mikoszewo
rejsymikoszewo@gmail.com
📞793 113 116
🔗 Facebook | Instagram

Rejsy na foki. Informacje

Foki regularnie wylegują się na piaszczystych łachach, które tworzą się nieopodal ujścia Wisły do Morza Bałtyckiego. Najbliższą przystanią, z której można się wybrać na obserwację fok jest Mikoszewo. Przystań z pomostami do których przybija GROM znajduje się kilkadziesiąt metrów na północ od przeprawy promowej na Wyspę Sobieszewską.

Rejsy na foki. Kiedy popłynąć?

Rejsy ze względu na pogodę organizowane są sezonowo – wiosną i latem. W okolice foczych wysepek zabierze Was niezawodna, superbezpieczna wojskowa łódź GROM. Z rejsu zapamiętacie nie tylko widoki fok żyjących w ich naturalnym środowisku, ale także dreszczyk emocji, bo GROM ma w zanadrzu kilka ukrytych koni mechanicznych!

Co na to foki? Oczywiście kiedy załoga podpłynie łachy, nie ma mowy o szaleństwach, a dodatkowe konie chowają się grzecznie w swoim zakątku silnika. Łódź pracuje na najmniejszych obrotach i przemieszcza się w powolnym tempie. Foki są z natury ciekawskimi stworzeniami i wiedzą dobrze, że na tej szerokości geograficznej nie mają żadnych naturalnych wrogów/ Regularnie podpływają więc do łodzi wynurzając się z wody w odległości zaledwie kilku metrów i pozując do zdjęć

W skrócie:
  • gotówka, przelew tradycyjny
  • możliwość rezerwacji grupowej
  • zniżki dla grup i kolonii
  • publiczny parking
  • odpowiednie dla dzieci od 2 lat
  • w ofercie rejsy na foki i zachody słońca
REKLAMA
Zobacz też

🌞 Polecane oferty

REKLAMA

🌞 Wideo z Mierzei Wiślanej

REKLAMA