NaMierzeje.pl
TOP MIERZEI WIŚLANEJ

Na Mierzeję Wiślaną przez cały rok. 5 powodów, dlaczego warto

Mierzeja Wiślana jesienią jest spokojna i kolorowa. Latem zamienia się w miejsce przepełnione wakacyjnym gwarem i zapachem wakacji. 5 powodów, dla których warto przyjechać na Mierzeję Wiślaną przez cały rok, to naszym subiektywnym zdaniem… Możecie być zaskoczeni. Nie tylko piaszczyste plaże i słońce przyciągają turystów na wąski pas lądu pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym.

  • Mierzeja Wiślana ciągnie się na długości kilkudziesięciu kilometrów. Jako obszar geograficzny wykracza poza wąski pas ziemi pomiędzy dwoma zbiornikami wodnymi
  • na Mierzei Wiślanej znajdują się najszersze i najdłuższe plaże w całej Polsce
  • można tu znaleźć zarówno tętniące życiem i tłoczne kurorty jak i ciche i spokojne miejscowości dla samotników. Poza sezonem Mierzeja zamienia się w ciche i spokojne miejsce dla szukających wytchnienia
REKLAMA
1. Niekończące się plaże

Plaże na  Mierzei Wiślanej ciągną się nieprzerwanie przez całą jej długość z jednym drobnym wyjątkiem – przekopem na wysokości Przebrna. Odległość od Mikoszewa, na granicy administracyjnej Gdańska, aż do Piasków wynosi ponad 50 kilometrów. Na tym pasie królują takie kurorty jak Jantar, Stegna czy Krynica Morska. Jednak ci, którzy szukają ciszy i spokoju mają do dyspozycji tysiące metrów dziewiczego piasku oblewanego przez wody Morza Bałtyckiego.

Fragmenty plaży pomiędzy wspomnianymi kurortami nie oferują rozbudowanej infrastruktury, ale za to miejscami można poczuć się jak Robinson Cruzoe na bezludnej wyspie. Do najspokojniejszych miejsc na mierzei należą Junoszyno, Skowronki, Przebrno czy Piaski.

Z drugiej strony, jeżeli lubicie wakacyjny gwar i zapach smażonej ryby albo gofrów, a po zimne piwko nie chcecie biegać dalej, niż kilkadziesiąt metrów, możecie wybrać popularne kąpieliska we wspomnianej Stegnie, Jantarze, czy najbardziej obleganej w wakacje Krynicy Morskiej. Poza okresem wakacyjnym nie musicie się martwić, czy na plaży trzeba przeciskać się pomiędzy parawanami i leżakami. Ale w wakacje w największych kurortach panuje ścisk i tłok.

W tych miejscach znajdziecie wszystko, czego można oczekiwać od nadmorskich miejscowości. Jednak poza sezonem warto wcześniej sprawdzić, czy miejsce, do którego zmierzacie, będzie wciąż otwarte. Mierzeja Wiślana, niezależnie od pory roku ma wiele do zaoferowania.

REKLAMA
BIKEowa Mierzeja | NaMierzeje.pl

Kolejne jesienne inspiracje