NaMierzeje.pl
Piknik edukacyjny w Krynicy Morskiej | NaMierzeje.pl

Plażowy Piknik Edukacyjny

20 sierpnia w Krynicy Morskiej odbędzie się plażowy Piknik Edukacyjny. W trakcie tego wydarzenia plenerowego zorganizowane zostanie stoisko informacyjne na temat ekologii Morza Bałtyckiego, jego różnorodności biologicznej, zagrożeń dla mieszkańców Bałtyku i sposobów ich ochrony. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Krynicy Morskiej i turystów już od godz. 10.00 do uczestnictwa w pikniku w pobliżu wejścia na plażę nr 27.

Nie zabraknie informacji o bałtyckich rybach oraz tych, którzy bez ryb żyć nie mogą, czyli fokach i morświnach, Dla najmłodszych przygotowaliśmy bałtyckie koło fortuny, będzie także można narysować lub pokolorować wybranych mieszkańców Bałtyku lub zagrać w domino.

Po najświeższą dawkę bałtyckiej wiedzy oraz do udziału w grach i zabawach zapraszają organizatorzy: Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stacja Morska im. Prof. Krzysztofa Skóry IO UG.

Plażowy piknik edukacyjny realizowany jest w ramach projektu „Przyjaciele Bałtyckiej Przyrody – kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz zachowania przyrodniczych walorów Pomorza w roku 2022″, planowanego do dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

sie / 20 / 2022
Expired!

Czas

10:00 - 16:00

Lokalizacja

Plaża Krynica Morska
Plaża 26-28, Krynica Morska