Ławeczka Rybaka w Kątach Rybackich

Ławeczka Rybaka w Kątach Rybackich oraz stojący obok niej pomnik rybaka mają przypominać o ciężkiej i niebezpiecznej pracy wykonywanej przez tych, którzy swoje zawodowe życie spędzają na morzu lub wodach Zalewu Wiślanego. To jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w pobliżu portu rybackiego i jachtowego w Kątach Rybackich.

Pomnik odsłonięto w czerwcu 2006 roku, ma ponad 2 metry wysokości, waży ponad tonę i został wykonany z betonu. Przedstawia postać rybaka trzymającego w dłoniach rybę. Konstrukcja jest dziełem projektanta Rafała Pacewicza i rzeźbiarza ze Sztutowa Stanisława Suskiego.

PORT W KĄTACH RYBACKICH NA KANALE YOUTUBE

Z Ławeczki Rybaka rozciąga się widok na nabrzeże nad zalewem, za plecami znajduje się właściwy port rybacki. W okolicach, nieopodal Muzeum Zalewu Wiślanego znajdziecie także wypożyczalnie rowerów i… książek. Na ławeczce można więc zagłębić się w ciekawej lekturze albo po prostu odpocząć po dwukołowej eskapadzie.

To miejsce zachęcające do rozmyślań także na temat zasadności budowy Przekopu Mierzei Wiślanej. Kontrowersyjny projekt, który ma tyle samo zwolenników co przeciwników, jest wpisany w krajobraz portu w Kątach Rybackich. Tuż obok Ławeczki Rybaka znajduje się bowiem inna instalacja – wbita w ziemię łopata, która ma symbolizować konieczność wykonania wodnej drogi łączącej Zalew Wiślany z Morzem Bałtyckim. Rzeźba ta powstała w 2006 roku, a więc długo przed rozpoczęciem właściwych prac i stworzenia ostatecznej koncepcji przekopu Mierzei Wiślanej.


ZOBACZ TAKŻE

REKLAMA

NOCLEGI W KĄTACH RYBACKICH

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI