Wał w Mikoszewie z zakazem. Tu nie pojedziesz

Wał w Mikoszewie nie dla turystów? W Mikoszewie pojawiły się tabliczki zakazujące wstępu i ruchu na wale przeciwpowodziowym wzdłuż Wisły, w kierunku Drewnicy. Wstęp na wał mają wyłącznie przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz służb wykonujących roboty konserwacyjne.

Wał przeciwpowodziowy z wjazdem w okolicach przeprawy promowej przez Wisłę jest odcinkiem łączącym Mikoszewo z kilkoma punktami na mapie Żuław Wiślanych. Rowerzyści mogli dojechać tędy do Drewnicy, skąd asfaltem wracali w okolice Mikoszewa. Wał jest także miejscem często wybieranym przez pieszych turystów, przede wszystkim ze względu na piękną panoramę przekopu Wisły. Królowa polskich rzek niewiele dalej wpada do Morza Bałtyckiego.

Zakaz ruchu zaskoczył nie tylko turystów. Na wale przeciwpowodziowym miała powstać regularna ścieżka rowerowa. Według planów miała być elementem projektu „Rowerem bez granic”, przygotowanego w konkursie w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014 – 2020. Odcinek o długości ponad 5 kilometrów miał być także częścią międzynarodowej trasy rowerowej EuroVelo 9 (Bałtyk – Adriatyk) i Wiślanej Trasy Rowerowej.

CZYM JEST PGW WODY POLSKIE?

Czym jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie? To struktura administracyjna powstała w 2018 roku. Odpowiada – jak sama nazwa wskazuje – za zagospodarowanie wód, a więc także terenów do nich bezpośrednio przyległych, takich, jak wały przeciwpowodziowe. W tym przypadku wiele wskazuje na to, że nowy organ administracji państwowej nic nie wie o planach budowy ścieżki. Albo sam zdecydował, że wał w Mikoszewie nie jest jej godzien…

Czy znów zderzamy się z bezduszną biurokracją? Zrozumiały byłby pewnie zakaz poruszania się po wale ciężkiego sprzętu, który mógłby niszczyć jego strukturę. Ale piesi i rowerzyści? Oni żadnej szkody nie uczynią…


ZOBACZ TEŻ

NOCLEGI W MIKOSZEWIE

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI