Kąpielisko w Mikoszewie od 1 lipca

Pierwszego lipca rusza strzeżone kąpielisko w Mikoszewie. Ratownicy będą dbać o bezpieczeństwo turystów przez dwa miesiące, do końca sierpnia.

Strzeżona plaża znajduje się na wysokości parkingu leśnego w Mikoszewie, przy zejściu numer 89. Pas o długości 100 metrów będzie ciągnął się w kierunku wschodnim, w stronę plaży w Jantarze.

Plaża w Mikoszewie jest jedną z najszerszych na całej Mierzei Wiślanej. Najbliżej stąd do Gdańska, do którego można dostać się promem przecinającym Wisłę i łączącym prawy brzeg rzeki z Wyspą Sobieszewską. Z plaży w Mikoszewie można także przespacerować się do ujścia Wisły i rezerwatu Mewia Łacha. Zajmie to nie więcej niż kilkanaście minut.

Do Mikoszewa dociera Żuławska Kolej Dojazdowa. Tu, w okolicach promowej przeprawy znajduje się ostatni przystanek popularnej kolejki, która jest nie tylko środkiem transportu, ale także atrakcją, która spodoba się przede wszystkim najmłodszym. Kolejka rusza w Sztutowie, przejeżdża przez Stegnę, Junoszyno i Jantar. Rozkład jazdy Żuławskiej Kolei Dojazdowej można sprawdzić tutaj.

Strzeżone kąpielisko w Mikoszewie będzie czynne od 1 lipca do 31 sierpnia, w godzinach 9:00 – 17:00.


ZOBACZ TEŻ

NOCLEGI W MIKOSZEWIE

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI