Zejście numer 72. Cisza i spokój

Na Mierzei Wiślanej znajdziecie mnóstwo spokojnych miejsc, w których będziecie delektować się wyłącznie… szumem fal.  Jednym z nich jest zejście numer 72. Linia brzegowa Mierzei ciągnie się na długości kilkudziesięciu kilometrów, więc pomiędzy znanymi kurortami można odszukać oazy spokoju i miejsca, gdzie słowo „relaks” nabiera innego znaczenia.

Plaża pomiędzy Stegną i Jantarem została w ubiegłym roku poszerzona i dziś ma kilkadziesiąt metrów. Jeśli szukacie cichego miejsca, w którym nie natkniecie się na setki parawanów, to właśnie je znaleźliście. Oczywiście takie miejsca mają tez swoje wady – zejście numer 72 to brak infrastruktury gastronomicznej, a nad morze trzeba przespacerować się leśną ścieżką. Nie ma możliwości zaparkowania samochodu tuż przy plaży. Pomiędzy Stegną i Jantarem, przy drodze krajowej nr 501 znajduje się leśny parking, z którego nad morze czeka Was kilkunastominutowa przechadzka.

Wejście 72 Stegna – Junoszyno. Także dla rowerzystów

Na Mierzei mozna wybrać plaże pełne turystów, albo… miejsca, gdzie znajdziecie ciszę i spokój. Dziś zobaczcie zejście nr 72, pomiędzy Stegną a Junoszynem. Zalety? Można tam bez problemu dojechać na dwóch kołach, skręcając w kierunku zejścia ze ścieżki rowerowej wiodącej z Mikoszewa do Piasków.Gmina Stegna

Opublikowany przez Na Mierzeję Sobota, 16 maja 2020

Ogromną zaletą zejścia numer 72 jest dosyć płaskie podejście. To właśnie dlatego to miejsce jest często wybierane przez tych, którzy na plaże chcą dostać się na rowerach. Wystarczy skręcić z trasy rowerowej prowadzącej z Mikoszewa do Piasków.

W tej części Mierzei Wiślanej odległości pomiędzy głównymi kurortami są niewielkie. Wystarczy przespacerować się brzegiem Bałtyku, aby po 20 minutach dotrzeć do pełnych atrakcji zejść w Stegnie albo Jantarze. Jeśli szukacie całkowitego odludzia, polecamy także odcinki plaży pomiędzy Krynicą Morską a Piaskami. Tam także czeka Was krótki spacer nad wodę, ale w zamian znajdziecie miejsca, gdzie poczujecie się, jak na bezludnej wyspie.

 NAWIGUJ DO MIEJSCA


ZOBACZ TEŻ:

NOCLEGI W STEGNIE:

➕ DODAJ OBIEKT LUB USŁUGĘ
➕ ZOBACZ WSZYSTKIE NOCLEGI