PLAŻA W JANTARZE

Plaża w Jantarze to jedna z najbardziej obleganych plaż na Mierzei Wiślanej. Nic dziwnego – oferuje pełną infrastrukturę gastronomiczną, parkingi położone bezpośrednio przy zejściach oraz asfaltowy, szeroki dojazd.

Plaża w Jantarze w okresie wakacyjnym zawsze jest pełna turystów. Nie oznacza to wcale, że nie zajdziecie tu spokojnego miejsca – wystarczy odejść kilkaset metrów w prawo lub lewo od głównego zejścia. Będziecie musieli przespacerować się kawałek po gofra albo rybę, ale w zamian unikniecie morza parawanów. Na zachód (kierunek Mikoszewo) należy przejść plażą, natomiast w przeciwnym kierunku (Junoszyno / Stegna) prowadzi nadmorska promenada, z której na plażę można dostać się kilkoma kolejnymi zejściami w Jantarze.

Przy głównym zejściu na plażę w Jantarze znajdziecie mnóstwo sklepów, barów, restauracji i stoisk ze słodyczami. Ci którzy szukają ciszy i spokoju nie będą się tu czuć swobodnie. Inni, gotowi na wakacyjny tłum, poczują się jak ryba w wodzie. Jak zwykle, wszystko zależy od oczekiwań.

Do plaży w Jantarze prowadzi ulica Morska – główna, asfaltowa aleja, która rozpoczyna się od skrzyżowania z drogą 501 (skręt przy kościele). Aby dotrzeć do plaży, najpierw trzeba pokonać turystyczne centrum wypełnione barami i restauracjami. Na ostatnim odcinku, wzdłuż drogi, znajdują się bezpłatne, miejskie parkingi, z których trzeba podejść jeszcze kilkaset metrów. Przy samej plaży zorganizowano większe, płatne parkingi.

Dojazd rowerem możliwy jest tą samą drogą, lub ścieżką rowerową prowadzącą wzdłuż Mierzei Wiślanej.  

Zjazd ze ścieżki w Jantarze jest łatwy do rozpoznania, to jedyne miejsce, w którym rowerowa trasa przecina się z szeroką asfaltową ulicą. Sam podjazd pod plażę wymaga nieco wysiłku, ponieważ ostatni asfaltowy fragment prowadzi dosyć mocno pod górę.