WIELBŁĄDZI GARB – KRYNICA MORSKA

Wielbłądzi Garb, nazywany także Wielbłądzim Grzbietem lub Wielką Garbnicą jest najwyższym szczytem Mierzei Wiślanej. Jest także najwyższą stałą wydmą w Europie. Jego wysokość to 49.5 metra nad poziomem morza. Jest także jedynym naturalnym szczytem na całej Mierzei Wiślanej, z którego widać jednocześnie Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany.

Wydma położona jest na wschodnim krańcu Krynicy Morskiej, przy żółtym szlaku turystycznym. Spacer z centrum miasta powinien zająć około 30-40 minut. Z Krynicy należy kierować się w kierunku Nowej Karczmy ulicą Gdańską. Następnie, zgodnie z oznaczeniami szlaku skręcić w prawo, w stronę Zalewu Wiślanego. Po kilkuset metrach wzdłuż brzegu zalewu, dróżka skręca na niewielką przełęcz. Stąd na sam szczyt Wielbłądziego Garbu trzeba wspiąć się około 100 metrów po drewnianych schodach.

Do podejścia można dotrzeć także samochodem, jadąc z Krynicy Morskiej w kierunku Nowej Karczmy / Piasków. Około 2 kilometrów za miastem po prawej stronie znajduje się niewieli parking i drogowskaz kierujący na Wielbłądzi Garb.

Na szczycie znajduje się drewniana wieża widokowa, z której można podziwiać widok na Zalew Wiślany i Zatokę Gdańską.


NAWIGUJ DO MIEJSCA